… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Avigdor Lieberman

Avigdor Lieberman

Izraelský ministr zahraničí se ve středu sešel se starostou města Sderot Davidem Buskilou a později si rýpl do protestujících, kteří na něj čekali před budovou, kde se jednání konalo. Avigdor Lieberman, vyhecovaný demonstranty za sociální věci, prohlásil, že za protesty stojí peníze a bez pozornosti médií protesty zmizí.

„My politici jsme jediní zodpovědní za (nalezení) řešení. (Protestující) jsou jen křiklouni, placení za pokřikování pro média,“ sdělil ministr novinářům.

Protestující odpověděli: „Nikdo nás neplatí, bojujeme za základní věci.“

Lieberman Buskilovi sdělil, že plánuje předložit návrh na přiznaní tříměsíčního platu navíc vojákům propouštěným z armády, na uvalení nové daně na prázdné byty s cílem přivést jich více na trh a prosadit poskytování péče zdarma pro batolata z nízkopříjmových rodin.

Navzdory své drsné rozmluvě s protestujícími Lieberman souhlasil s tím, že existují materiální ekonomické výzvy a problémy, kterými se musí izraelská vláda zabývat.

„Ale nemůžete najednou vytvořit mediální vlnu vlastního útlaku a vidět vše černě. Stát uskučnil skutečně velký pokrok. Rozdělení zátěže není rovnoměrné, ale není tolik nerovnosti, jak oni tvrdí,“ dodal.

„Dobře,“ pokračoval Lieberman, „lékaři, sociální pracovníci, právníci, učitelé a policisté… je otázka, co udělat se všemi těmi oprávněnými požadavky najednou. Na situaci lze pohlížet jako na sklenici z poloviny prázdnou i jako na sklenici z poloviny plnou. Měli byste se na ni dívat jako na z poloviny plnou.“

„Musíme se zlepšit. Ale ve Státě Izrael máme skutečnou prosperitu a ekonomickou stabilitu a já radím nedestabilizovat ji ukvapenými rozhodnutími,“ uzavřel ministr.

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Lieberman: Social Protesters ‚Paid Shouters‘.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Srpen 2011
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiv