… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Muslimské bratrstvo

Muslimské bratrstvo

Významný duchovní egyptského Muslimského bratrstva vyhlásil, že obyčejní Egypťané mají povinnost zabít „sionisty“, na které narazí. Podle odbornice na arabské záležitosti webu Arutz Sheva Dalit Halevy je prohlášení součástí širší vlny podněcování, která přímo ohrožuje Izraelce, kteří jsou v současnosti v Egyptě.

Prohlášení následuje po výzvách Muslimského bratrstva k ukončení mírové smlouvy s Izraelem a hrozbám zabití izraelského velvyslance, pokud neopustí zemi. Ačkoliv pokračování vztahu s Izraelem přináší Egyptu řadu výhod, včetně pokračující pomoci USA, na Blízkém východě je často silnější nenávist než logika.

Dr. Salah Sultán, učitel islámského práva na Káhirské univerzitě a předseda Jeruzalémského výboru (Výboru Al Quds) Světové federace islámských učenců (World Federation of Islamic Scholars) v pátek vyhlásil, že egyptský občan, který narazí na „sionistu“, jej musí zabít. To je nutné udělat proto, že Izrael „zabil“ dohody z Camp Davidu, vysvětlil Sultán, který dodal, že Izrael provokuje Egypt tím, že jeho letadla míří na egyptské vojáky.

Sultán hovořil při demonstraci přes izraelským velvyslanectvím v Káhiře ke zhruba 200 členům Strany svobody a spravedlnosti (založené Muslimským bratrstvem), Muslimského bratrstva a dalších extrémistických skupin.

V dubnovém rozhovoru Sultán prohlásil, že „osvobození Palestiny přijde z (káhirského) náměstí Tahrír (Svobody).“

Když křižáci vtrhli do Jeruzaléma, osvobození přišlo z Egypta, uvedl. Podobně, když se ve 13. století dostali do Sýrie Mongolové, byli to Egypťané, kdo se zorganizovali a zastavili je. „Další kampaň (proti Izraeli) začne z Egypta,“ prohlásil.

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Islamist Cleric: Meet an Israeli? Kill Him.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Srpen 2011
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiv