… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

model nového komplexu

model nového komplexu

Izrael staví svoji první raketám odolnou dětskou nemocnici. Centrum dětského zdraví, součást Léčebného centra Ziv (Nemocnice Rebeccy Sieff) v Safedu (Cfat, Tzfat), bude postavené podle požadavků Velitelství domácí fronty.

V těsné blízkosti před nedávnem zahájila provoz nová lékařská škola, napojená na Bar Ilanovu univerzitu (אוניברסיטת בר-אילן).

Plánovaná nemocnice, jejíž výstavba má stát okolo 83 milionů šekelů (přibližně 415 milionů českých korun) bude také první izraelskou dětskou nemocnicí vybudovanou nikoliv v centru země.

Komplex se bude rozkládat na více než 6.000 metrech čtverečních a bude mít čtyři patra, na nichž se budou nacházet jednotka intenzivní péče, pediatrická pohotovost a dětská lůžková oddělení.

Ředitel Léčebného střediska Ziv Dr. Oscar Ambon uvedl, že nové Centrum dětského zdraví bude koordinovat veškeré léčebné služby pro děti pod jednou střechou a poskytne pediatrické služby na nejvyšší úrovni všem obyvatelem Galileje a Golanských výšin.

„Naším cílem je srovnat léčebné podmínky na dalekém severu s podmínkami v centru země a k tomu je nezbytné specializované centrum pro děti,“ řekl Ambon.

„Jsme velmi potěšení, že stavba začala, a oceňujeme, že se k nám ministerstvo zdravotnictví přidalo při snaze o změnu postavení medicíny na periferii Izraele a pomáhá převést představu ve skutek.“

Komplex bude začleněn do okolí, aby mladí pacienti mohli co nejvíce posílit svoji léčbu i tím, že budou moci koukat na krásnou krajinu a zahrady v okolí. Plány připravili architekti Weinstein a Vaadia.

Nemocnice samotná se nachází na okraji Safedu a slouží všem obyvatelům Horní Galileje a severu Golanských výšin. Veřejná nemocnice s 310 lůžky slouží také jako regionální traumatologické centrum v případech nehod, přírodních katastrof, teroristických útoků a války.

Během Druhé libanonské války v létě 2006 se nemocnice opakovaně stala terčem raketových útoků teroristické Alláhovy strany (Hizballáh) z Libanonu. V jednom případě dostala nemocnice přímý zásah, který poškodil její infrastrukturu, zranil pět pacientů, dva lékaře a další dva zdravotníky.

Během války bylo v nemocnici ošetřeno více než 1.500 jejích obětí, včetně 28 příslušníků Izraelských obranných sil a 125 civilistů, kteří museli být hospitalizováni.

V důsledku toho bylo rozhodnuto o výstavbě nového zařízení, opevněného betonem v souladu s požadavky Velitelství domácí fronty, jehož severní zeď – směrem k Libanonu – bude 60 centimetrů silná.

Budova bude mít nouzovou ventilaci, která v případě chemického útoku automaticky uzavře okna a zajistí přívod filtrovaného vzduchu.

Nová budova by měla být uvedena do provozu během následujících tří let.

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Israel’s First Rocket-Proof Children’s Hospital.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Říjen 2011
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv