… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Izraelská levice v šoku: Vláda je pro omezení zahraničního financování nevládních organizací 5.00/5 (100.00%) 1 ohodnocení

plakáty krajně levicové organizace Mír nyní

plakáty krajně levicové organizace Mír nyní

Izraelský Ministerský výbor pro legislativu včera podpořil návrh zákona, který má omezit výši finančních příspěvků, které smí politická nevládní organizace obdržet od zahraniční vlády nebo mezinárodní organizace, na 20.000 šekelů (zhruba 100.000 českých korun).

Návrh zákona předložili poslanci Ofir Akunis a Cipi Chotovely (Tzipi Hotovely) ze strany Likud (Jednota) a Robert Ilatov ze strany Jisrael Bejtejnu (Izrael náš domov).

Výbor také hlasoval pro návrh zákona, který postihne organizace, závisející na v zahraničí daňově odpočitatelných darech, tím, že na tyto zahraniční dary uvalí 45% daň. Zdanění nebude dopadat na nevládní organizace, které dostávají také státní dotace, jako jsou vzdělávací a sociální organizace, které budou i nadále daňově osvobozené. Návrh zákona předložila poslankyně Fajna Kiršenbaum (Faina Kirshenbaum) z Jisrael Bejtejnu.

Zákony, které podpořil Ministerský výbor pro legislativu, mají poměrně vysokou pravděpodobnost přijetí v Knesetu, kde má vládní koalice pohodlnou většinu.

Pro zákony hlasovali ministři Limor Livnat, Gilad Erdan, Josi Peled (Yossi Peled), Gidon Sa’ar a Moše Kachlon (Moshe Cachlon) z Likudu, Jicchak Aharonovič (Yitzchak Aharonovich), Sofa Landver, Juli Edelstein (Yuli Edelstein) a Stas Misežnikov (Stas Misezhnikov) z Jisrael Bejtejnu a Daniel Herškovic (Daniel Hershkovitz) z HaBajit HaJehudim (Židovský domov).

Proti zákonům byli ministři Benny Begin, Michael Eitan, Dan Meridor z Likudu, Šalom Simchon (Shalom Simchon) a Orit Noked ze strany Acmaut (Nezávislost). Begin, Eitan a Meridor se také proti rozhodnutí výboru okamžitě odvolali, aby vyvolali debatu celé vlády.

Izraelská levice je návrhy zákonů, které by jí připravily o většinu moci, krajně rozhořčena. Na zahraničních financích závisí řada levicových mediálních kampaní a lobystických skupin.

Zastánci zákona argumentují tím, že například v USA zákon o zahraničních agentech (Foreign Agent Act) stanoví podobnou ochranu před zahraničním vměšováním do vnitřních záležitostí USA. Oponenti naopak uvádějí, že zákony jsou nedemokratické a omezují svobodu projevu.

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku  Leftists Shocked: Gov’t Votes to Limit Foreign Funding of NGOs.

Jedna reakce na Izraelská levice v šoku: Vláda je pro omezení zahraničního financování nevládních organizací

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2011
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiv