… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

libanonský premiér u papežeVatikán. Benedikt XVI.  předevčírem přijal předsedu vlády Libanonské republiky. Pan Najib Azmi Makati se setkal rovněž se státním sekretářem Tarcisiem kard. Bertonem a sekretářem pro vztahy se státy, mons. Dominquem Mambertim.

Podle prohlášení tiskového střediska Svatého stolce se rozhovory soustředily na dění v oblasti Blízkého východu a na roli Libanonu jako příkladu svobodné společnosti, ve které jsme svědky harmonického soužití křesťanských a muslimských komunit. Dalším tématem dialogu byla situace v Sýrii a z ní plynoucí nutnost míru, spravedlnosti a usmíření v regionu. V tomto smyslu jsou křesťané povoláni ke svému zásadnímu příspěvku jako tvůrci pokoje a svornosti, uzavírá vatikánské tiskové prohlášení.

V předvečer své návštěvy poskytl libanonský premiér rozhovor Vatikánskému rozhlasu, v němž předeslal, že Benediktu XVI. při dnešní audienci předá oficiální pozvání prezidenta Michela Sulejmána k návštěvě země v roce 2012. Libanonský ministerský předseda zdůraznil, že papežskou cestu na Blízký východ toužebně očekávají členové maronitské katolické církve i dalších křesťanských komunit. Najib Makati se vyjádřil také o exodu křesťanů z blízkovýchodní oblasti:

Snažíme se křesťany chránit a udržet je tady. Je to také jejich země…Myslím si, že zásadní otázkou je mír na Blízkém východě. Ten je velmi důležitý. Musíme nalézt cestu, jak žít v míru s Izraelem (…), jak se necítit ohroženi ani jako křesťané, ani jako muslimové,  říká předseda libanonské vlády, jehož po návratu z Říma čeká nelehké hlasování o důvěře vládě v souvislosti s vyšetřováním atentátu na bývalého premiéra Rafíka Haríriho.

(jag)

Přetištěno s laskavým souhlasem české redakce Vatikánského rozhlasu.

Původně publikováno pod názvem Libanonský premiér pozval Benedikta XVI. na návštěvu své země.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2011
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiv