… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

teroristé Al Kajdy

Podle serveru Debkafile, který je považován za izraelský server čerpající z neidentifikovatelných zdrojů informace, které se zpravidla ukáží jako správné a pravdivé, operuje v Jeruzalémě extrémistická islámská teroristická skupina s názvem „Mladí Sunnité.“

Toto uskupení „Mladí Sunnité – buňka působící ve velkém Jeruzalémě“ vydalo v pondělí v noci první prohlášení.

Podle sdělení serveru Debka bezpečnostní síly vyzvaly vládu aby nepodcenila tento signál o působení Al Kajdy v Jeruzalémě.

Během minulého měsíce se počet teroristických útoků a napadení v Jeruzalémě téměř zdvojnásobil, proti listopadu, kdy došlo k 44 napadením, jich bylo v prosinci 81.

Izraelská bezpečnostní služba (Šin Bet) vyhodnotila nárůst útoků v Jeruzaléme jako nejvyšší v celém Izraeli.

Během posledních let politikové zlehčovali informace o tom, že Al Kajda pronikla do Gazy, ale další vývoj tyto informace potvrdil a desítky teroristických buněk se přidaly k síti Al Kajdy a působí mezi Beduíny v Negevu a na Sinajském poloostrově.

Přítomnost Al Kajdy v Jeruzalémě je logickým vyústěním islámského extremismu, který je živený situací v sousedních zemích zejména po „Arabském jaru“, které sice odsunulo autokraty, ale ponechalo vakuum, které vyplňují právě tito extrémisté.

Izraelská armáda varovala, že teroristé využijí nynější bezvýchodnou situaci mezi Izraelem a Palestinskou autoritou k tomu, aby provedli teroristické útoky proti civilnímu obyvatelstvu i vojákům.

Další motivací pro teroristy je nedávné propuštění více než tisícovky teroristů výměnou za Hamásem uneseného vojáka Gilada Šalita (Gilad Shalit). Okamžitě po té, kdy byli teroristé propuštěni, oznámil Hamás a další teroristické skupiny, že jejich cílem je zajmout další Izraelce jako rukojmí a vyměnit je za další vězně a ústupky ze strany Izraele.

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Report: Al Qaeda Operating in Jerusalem.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Leden 2012
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiv