… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Google IsraelGoogle včera oficiálně oznámil spuštění služby Street View v Izraeli. Tato služba umožňuje uživatelům z celého světa prohlížet si ulice a místa po celé zemi díky záběrům z ulic, provedených v rozpětí 360°. I když izraelské Street View bylo oficiálně spuštěno v neděli, uživatelé internetu jej mohli používat už od čtvrtka.

V první fázi Google zpřístupnil záběry měst Jeruzalém, Tel Aviv-Jafo a Haifa. Zahrnuty jsou zajímavosti, stejně jako muslimské, křesťanské, židovské a arménské čtvrti Starého města jeruzalémského, Via Dolorosa, Chrám B*žího hrobu, Západní zeď (Zeď nářků), Olivová hora, starý přístav v Jafě, bahaiské zahrady v Haifě a řada dalších míst.

V nadcházejících měsících Google plánuje přidat záběry dalších měst a míst včetně Mrtvého moře, Nazaretu, Tiberias, Safedu (Cfat), Akka, Beer Ševy (Be’er Sheva), Ejlatu (Eilat), Aškelonu (Ashkelon), Ramat Gan, Roš HaAjín (Ha’ayin), Chadery (Hadera), Bat-Jam (Bat-Yam) a dalších.

„Je to pro nás velmi významný den a jsme skutečně šťastní, že máme Izrael na mapě,“ sdělil webu Aruc 7 (Arutz Sheva), výkonný ředitel Google Israel Meir Brand.

Brand řekl, že věří, že Google Street View neodradí lidi tím, že budou mít všechny obrázky dostupné přes počítač, od návštěvy Izraele.

„Ve skutečnosti si myslím, že lidé milují prohlížení různých míst a když plánují výlet, rádi se podívají na okolí a oblast okolo hotelu, kde budou přebývat,“ uvedl. „A my obvykle vidíme velmi pozitivní souvislost mezi těmi, kdo skutečně hledají místa na síti a zvýšením skutečných návštěv toho místa.“

Brand poznamenal, že ke spuštění Street View v Izraeli došlo po konstruktivních diskusích mezi Googlem a úřady na ochranu bezpečnosti a údajů v Izraeli, které plány Googlu schválily.

„Pracovali jsme a měli velmi plodné diskuse s izraelskými bezpečnostními úřady a jsem velmi rád, že nám povolili spuštění služby,“ dodal.

Oficiálního spuštění izraelského Google Street View se včera zúčastnili starostové Jeruzaléma, Tel Avivu a Haify.

„Více než 3 miliardy věřících lidí z celého světa mají zájem o Jeruzalém a přejí si jej navštívit alespoň jednou za život,“ prohlásil starosta Jeruzaléma Nir Barkat. „Dnes se Jeruzalém přidává k mnoha městům světa, které lze navštívit virtuálně. Google Street View umožní milionům lidí navštívit a prozkoumat naše velké město virtuálně, pomocí jejich počítačů a mobilních telefonů.“

„Když jsem se stal starostou, dal jsem si za cíl dosáhnout během desetiletí toho, aby Jeruzalém ročně navštívilo 10 milionů lidí,“ dodal. „Google Street View je důležitým nástrojem ke zvýšení počtu turistů v Jeruzalémě a k otevření dveří Jeruzaléma celému světu. Služba umožní komukoliv, kdo chce přijet do Jeruzaléma, lépe si návštěvu naplánovat a seznámit se s městem ještě předtím, než vůbec přijede.“

Starosta Tel Avivu-Jafy Ron Chuldaj (Ron Huldai) prohlásil: „Pokud chcete prozkoumat Tel Aviv-Jafu, izraelské centrum kultury zábavy, nemusíte zde už být fyzicky. Namísto toho můžete prostě je googlovat po městě z Vašeho domova a objevovat většinu města: bulváry, přístav, budovy stylu Bauhaus v Bílém městě, jafskou věž, cyklistické zastávky Tel-O-Fun a další. Skutečnost, že si Google spolu s Haifou a Jeruzalémem vybral pro tento projekt naše město ukazuje mezinárodní postavení Tel Avivu-Jafy a já jsem na to hrdý. Rád bych poděkoval Googlu za úspěšnou spolupráci na tomto projektu. Kdo ví, možná jednou bude Street View schopní ukázat uživatelům, kde ve městě najdou volné parkoviště?“

Starosta Haify Jona Jahav (Yona Yahav) uvedl: „Street View v rámci map Googlu přináší ulice, domy a míst na kteroukoliv obrazovku. Dává přístup ke světu každému a přispívá k rozvoji turismu. My v Haifě již v rámci turistického oživení města pracujeme na aplikacích, které využijí Street View k prospěchu turistů, kteří chtějí prozkoumat ulice města.“

Google u všech snímků Street View rozmazává detaily obličejů a poznávacích značek, aby tak chránil soukromí lidí. Uživatelé mohou pomocí tlačítka „ohlásit problém“ v levém dolním rohu obrázku také požádat o dodatečné rozmazání detailu své osoby, svého domu nebo svého auta.

 sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Google Officially Launches Street View in Israel.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Duben 2012
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv