… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Palestina - žádné místo pro Izrael

(ilustrační foto)

Ministryně sociálních věci Palestinské správy Madžída Al-Masrí (Majida Al-Masri, ماجدة المصريc) z levicové teroristické Demokratické fronty za osvobození Palestiny (الجبهة الديموقراطية لتحرير فلسطين) minulý měsíc vyzvala „Palestince“, aby se sjednotili s cílem „pustit se do boje za osvobození Palestiny – celé Palestiny“ tedy za zničení Izraele. Informaci přinesl web Palestinian Media Watch.

V minulosti již bylo rozsáhle prokázáno, že když „Palestinci“ hovoří o osvobození „celé Palestiny“, mají tím na myslí celý Izrael, nikoliv jen sporná území v Judeji a Samaří za tzv. Zelenou linií.

Palestinian Media Watch informuje, že následující zpráva o akci byla 9. března zveřejněna v oficiálních novinách Palestinské správy Al-Haját Al-Džadída (Al Hayat Al-Jadida, الحياة الجديدة, Nový život):

„Ženy Palestiny si připomněly 8. březen ústředním shromážděním, jehož se zúčastnila skupina propuštěných vězeňkyň z různých distriktů Západního břehu. Akce se zúčastnila ministryně pro ženské záležitosti Rabiha Dhiáb, ministr pro záležitosti vězňů Issa Karake, ministryně sociálních věcí Madžída Al-Masrí… a zástupci z území okupovaných v roce 1948 (což je arabský eufemismus pro „Izrael“). Al-Masrí ostře odsoudila Izraelskou vězeňskou službu za její porušování (zákonů) vůči (hladovku držícímu) vězeňkyni Šalabí (Shalabi)… Žádáme každého, aby tlačil na usmíření (mezi Fatahem a Hamasem) a ukončení stavu rozdělení, tak abychom byli schopni postavit se proti okupaci, zastavit její aktivity proti našim vězňům a pustit se do boje za osvobození Palestiny – celé Palestiny.“

PA minister: Palestinian unity needed to destroy Israel – zpráva na webu PMW (anglicky)

Palestina

Palestina – kresba dne z Al-Haját Al-Džadída ze dne 9. 4. 2012

13 reakcí na Ministryně Palestinské správy: Palestinci se musí sjednotit, aby zničili Izrael

 • boba napsal:

  a nepřijde vám to jako jen předvolební povídání, stejné jako francouzský prezident užívá teď v projevech proti imigrantům? Jen činy mluví, slova v politice nic neznamenají a ukazuje se,. že zatímco Palestinci a to jen někteří mluví a vyhrožují,zatímco se stěží stačí bránit, Izrael zabíjí, boří a napadá a jeho slova jsou o míru a soužití, takže sledujme činy a ne jen proslovy. Fatáh a Hamas jsou prostě jen odbojové organizace, možná někdy příliš radikální , ale zcela legitimní. Jejich legitimita skončí jakmile bude území vráceno, hranice vytyčeny, hlídány tím, komu patří země tedy jako palestinskými tak izraelskými vojáky, pak samozřejmě vystřelená raketa na cizí území je něco zcela jiného nežli dnes, kdy se střílí na útočného nepřítele, který se neštítí civilních obětí

  • Scooolie napsal:

   Palestinští Arabové rozhodně jen neřeční. Pouze díky Šabaku a Cahalu ovšem ti, kdo přešli od slov k činům končí ve vězení nebo na prosektuře.
   Fatáh a Hamas jsou zločinecké bandy – něco jako UCK v Kosovu nebo Taliban v Afghánistánu. Neútočí primárně na vojáky nebo policisty, ale jejich „odbojáři“ střílejí rakety a miny na civilní vesnice, podřezávají ve spánku rodiče s nemluvňaty nebo házejí kameny na čelní skla civilních aut na dálnici.
   Není důvod, aby bylo jakékoliv „území vráceno“ – žádné nebylo Hamasu ani Fatáhu sebráno. Od roku 1948 do roku 1967 měli palestinští Arabové 19 let na to, aby si v Gaze,Judeji, Samaří a východní části Jeruzaléma vytvořili stát. Vůbec o něj nestáli! V roce 1964 založili Organizaci pro osvobození Palestiny – jejímž cílem ovšem bylo „osvobození“ (tj. zničení) Izraele. Západní břeh a Gazu totiž Izrael Jordánsku a Egyptu sebral až v roce 1967…

   • boba napsal:

    ve vězení by měli skončit i ti, kdo napadají palestinské domy, vraždí palestinské děti a ničí palestinskou infrastrukturu, pak by to bylo v pořádku. UCK jsou sice zločinci, nicméně pro nás a celé nato vážení partneři a problém tady je i v tom, že Albánci žili na srbském území jako Nemci na našem, a podle mezinárodního práva, které dnes nikdo neuznává, jen když se mu to hodí, nemají ti, kdo vlastní stát mají nárok na další, tedy Němci na naše území, Maďaři na slovenské a rumunské, ale zato třeba Kurdové ten nárok mají a za něj taky zcela po právu bojují. Stejně tak Palestinci, Myslím, že národ vznikne národním povědomím a ne tím, že se někdo rozhodně, kdo je a není národ. Pokud bude třeba dost Moravanů se považovatza samostatný národ, národem budou ať se vám to líbí nebo ne a s Palestinci je to totéž. ´Uzemí bylo ukradeno Palestincům a v článku se píše, že má být vráceno a s tím souhlasím. Není a nebude velký Izrael, to se spolehněte

 • Scooolie napsal:

  Boba: Velký Izrael, tedy mezi mořem a Eufratem skutečně asi v dohledné době nebude. Dnes se hraje o to, zda bude malý Izrael (ve východní části historické Země Izrael/Palestiny, tedy západně od Jordánu) nebo ultramalý Izrael (za Zelenou linií) nebo žádný Izrael.

  Tzv. Palestinci se sami za žádný samostatný národ nepovažují. Považují se za Araby žijící v Palestině (tedy v Zemi Izrael). Stejně jako samostatným národem nejsou Bavoři, Sasové, Prusové nebo Sudeťané – vždy to jsou jen Němci, žijící na nějakém území. Stejně tak je to s Araby – názvy jako Syřan, Jordánec, Egypťan, Íránec nebo Palestinec neoznačují národnost (která koneckonců může být různá – arabská, stejně jako třeba perská nebo azerská), ale státní příslušnost, příslušnost k území, ne k národu.

  Do roku 1948, než vznikl Izrael, se například označení „Palestinian“, tedy Palestinec, užívalo k označení naprosto všech obyvatel území mezi Jordánem a mořem. A rozlišovali se „Jewish Palestinians“ a „Arab Palestinians“, tedy židovští Palestinci a arabští Palestinci, tedy jinými slovy – palestinští Židé a palestinští Arabové. A tak tomu je dodnes. Žádná „palestinská“ národnost ve smyslu, jak se slovu národnost rozumí v češtině (tedy etnická národnost, ethnic nationality) neexistuje a nikdy neexistovala. Jsou to prostě Arabové žijící na území Palestiny/Země Izrael.

 • oskie98 napsal:

  boba: Ten kdo „vraždí palestinské děti“ tím, že je posílá na sebevražedné mise nebo je používá jako lidské štíty, nebo už tím, že do nich nalévá od malička nenávist vůči Izraeli, ano, ten musí být potrestán.

 • Fanuel napsal:

  Judea a Samaří nikomu nepatří……A už vůbec ne PLASTELINĚ…….co se týče VELKÉHO IZRAELE ??? Dvakrát Izrael vrátil Sinaj dvakrát ho vyhrál.1948-2012 včetně GÁZA.??.:)oo Nechápu tu logiku Státu Izrael……..Vzpomeňme na Saule a na Davida ??? Od Nilu po Eufrat je horizont 2018 vic času není. Kdo to nechápe setká se s tísní, úzkostí..až k smrti. U nás se tomu říká ,,depka“ :))oo. Před ní se nikdo neschová…říkám… nikdo! Nový světový řád bez socialismu a komunismu s jedním B“..:))oo 5772-2018…..odečteno 70 dní…den za rok 1948 + 7=1955 Duchovní rozměr (JHVH) je silnější než lidské myšlení ..:))oo
  Stanek Frantisek Fanuel

 • romanus napsal:

  Palestinci mohli mít stát už 1948,jenže oni nepřijali plán OSN.a naopak napadli Izrael,spolu s armádami pěti dalších států.Izrael zázrakem vyhrál.přesto jim Izrael pořád nabízí mír,ovšem pro musulmany je něco takového nepřijatelné.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Duben 2012
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv