… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Binjamin Netanjahu

Binjamin Netanjahu

Na oslavě znovusjednocení Jeruzaléma při Šestidenní válce učinil předseda izraelské vlády Binjamin Netanjahu (Binyamin Netanyahu) jedno z nejsilnějších prohlášení, která kdy pronesl ohledně práva židovského národa na svrchovanost nad svým starodávným hlavním městem Jeruzalémem.

„Trvalý mír lze dosáhnout jen se silným národem. Bez jednotného Jeruzaléma bude Stát Izrael jen tělem se slabým srdcem. Naše srdce už nikdy nebude znovu rozděleno,“ zdůraznil premiér.

V projevu na shromáždění ke Dni Jeruzaléma na Muničním vrchu Netanjahu uvedl, že kdekoliv se Židé modlí, kdekoliv na světě, činí tak směrem k Jeruzalému – „místu, které vždy bylo centrem našich životů; místu, které nám připomíná slavnou minulost a slouží jako ohnisko našich budoucích nadějí.“

„Neotočíme se zády k těm, kdo stáli čelem k Jeruzalému po celé věky. Budeme chránit Jeruzalém, protože Izrael bez Jeruzaléma je jako tělo bez srdce – bylo to na tomto kopci, kde srdce opět začalo bušit plnou silou,“ prohlásil předseda vlády.

„V Den Jeruzaléma se rozdělené město stalo celkem – tak to zůstane.“

„Mám pochyby, mírně řečeno, zda pokud bychom dali Chrámovou horu cizím silám, nesklouzli bychom velmi rychle k náboženské sektářské válce,“ uvedl. „Jen pod izraelskou svrchovaností jsou přístup (na Chrámovou horu) a svoboda vyznání pro všechna náboženství jisté a jistými i zůstanou. Jen za Izraele budou mír a klid zachovány.“

sc


Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Netanyahu: Ceding Temple Mount will Lead to War.

Jedna reakce na Binjamin Netanjahu: Pokud by se Izrael vzdal Chrámové hory, vedlo by to k válce

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2012
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv