… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Ve čtvrtek 17. května 2012 přicestuje na návštěvu České republiky předseda vlády Státu Izrael Benjamin Netanjahu. Členy jeho delegace budou i další ministři izraelské vlády, a to ministr zahraničí Avigdor Lieberman, ministr průmyslu Shalom Simhon, ministr pro vědu a technologii Daniel Hershkowitz, ministr sociálních věcí a komunikací Moshe Kahlon, ministr dopravy Israel Katz, ministr výstavby Ariel Atias a ministryně kultury Limor Livnat.

V rámci programu návštěvy se uskuteční setkání předsedy vlády ČR Petra Nečase s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem a izraelských ministrů s jejich českými protějšky. Následně se obě delegace sejdou ke společnému setkání vlád u pracovní večeře. Za českou stranu se jednání zúčastní ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba, ministr školství Petr Fiala, ministr práce Jaromír Drábek, ministr dopravy Pavel Dobeš, ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský a ministryně kultury Alena Hanáková.

Předmětem jednání předsedů vlád i resortních ministrů bude rozvoj bilaterálních hospodářských a kulturních vztahů a projektů konkrétní spolupráce, včetně oblastí vzdělávání a výzkumu.

Uskutečnění prvního společného zasedání české a izraelské vlády bylo domluveno během návštěvy premiéra Nečase v Izraeli v září 2011.


Článek je tiskovou zprávou Úřadu vlády České republiky.

3 reakce na V Praze se uskuteční společné zasedání vlád České republiky a Izraele

 • gugi napsal:

  K nadcházejícímu jednání Roš ha-Memšala s premiérem nečasem velmi potřebný článek:

  The Washington Post: Ozvěny sedmašedesátého.
  (extrakt z níže uvedeného originálního článu by Charles Krauthammer)

  V květnu 1967 porušil Egypt předchozí mírové dohody, vykázal jednotky OSN ze Sinajského poloostrova a poslal na izraelskou hranici 120 tisíc vojáků a společně se Sýrií vyhlásil válku, jejímž cílem mělo být zničení Izraele. Izrael umíral. Šestidenní válka, která následovala, se stala legendou, ale méně se ví, že čtyři dny před ní byla poprvé v historii přijata do vlády nacionalistická opozice a vznikla nouzová koalice národní jednoty. O 45 let později šokuje premiér Benjamin Netanjahu celý svět, když zve do vlády národní jednoty opoziční hnutí Kadima. Proč? Protože pro Izraelce je dnes květen 1967. Hrozba není tak akutní.
  Válka nebude za čtyři dny, ale blíží se. Izrael dnes čelí největší hrozbě za 45 let – jadernému potenciálu mulláhů oddaných myšlence zničení židovského státu. A svět znovu radí nedělat nic, dokud se hledá cesta ven. Ale Izraelci vědí, že nebude-li nalezena, budou se muset zase bránit sami. Netanjahu svým krokem politicky připravuje svůj národ na válku. Netanjahu chce 18 měsíců stability. Pokud během nich mezinárodní společenství nezastaví íránský jaderný program, udělá to Izrael. A neudělá to jeden muž, strana či ideologická frakce. Jako v roce 1967 to udělá národ.

  http://zpravy.e15.cz/nazory/zahranicni-tisk/jen-lehke-vibrace-hodnoti-vitezstvi-spd-die-tageszeitung-766521

  http://www.washingtonpost.com/opinions/echoes-of-67-israel-unites/2012/05/10/gIQA9tUaGU_story.html

  • boba napsal:

   páni, to je ale tendenční článek, ten nemá s realitou nic společného, jo, snad to, že podobně bylo Německo zoufalé z ohrožení, které pro něj představovalo Československo, které a na to nezapomínejme, do svých hranic uzavřelo i Němce později zvané sudetské, ty chudinky, a taky se chudáci Němci museli bránit sami, jen snad Runcimen jim trochu napomohl a ti mírotvorci v Mnichově

   • Scooolie napsal:

    Ano, je to totéž, co tzv. Palestinci. Obrovské arabské státy se také v roce 1948 tak moc cítily ohroženy vznikem prťavého Izraele, že se vrhly jako supi, aby jej zničili. Také v Zemi Izrael existovala pátá kolona (ne německá, ale arabská), která se snažila nový stát zlikvidovat hned na počátku, atd. atd.

    Přirovnání palestinských Arabů k sudetským Němcům a Izraele k Československu je jedna z nejpřiléhavějších analogií, která se v dějinách vyskytla.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2012
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv