… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

loď Estelle

loď Estelle

Izraelští vojáci včera přibližně 38 námořních mil od Gazy obsadili finskou loď Estelle převážející protiizraelské politiky a aktivisty, snažící se prolomit izraelskou námořní blokádu arabské teroristické enklávy.

Podle sdělení Izraelských obranných sil proběhla vojenská operace mírumilovně, když posádka se výsadku nebránila a loď poté byla přesměrována do izraelského přístavu Ašdod (Ashdod), kde bude její náklad podroben inspekci.

Izraelská armáda zdůraznila, že k obsazení lodi došlo až po „řadě výzev“, na které cestující nereagovali. „V důsledku jejich neochoty spolupracovat a po ignorování výzev ke změně kursu bylo přijato rozhodnutí nalodit se na loď a vést ji do přístavu Ašdod,“ uvedla armáda s tím, že vojáci „nepoužili sílu.“

Po připlutí do Ašdodu byli cestující předáni policii a následně imigrační úřad rozhodne o jejich neprodleném vyhoštění.

Cílem izraelské uzávěry je zabránit dovozu věcí a surovin, které by Gaze vládnoucí Hamas (Hnutí islámského odporu) mohl využít k výrobě výbušnin a zbraní.

Na palubě lodi se podle organizátorů plavby nacházelo 17 cestujících, z nich 5 bylo poslanců z Evropy a 1 bývalý poslanec z Kanady. Loď také vezla náklad, který sama deklarovala jako „humanitární.“

Šaškárnu protiizraelských aktivistů okomentoval mimo jiných také předseda izraelské vlády Binjamin Netanjahu (Binyamin Netanyahu): „Dokonce i lidé, kteří byli na lodi, vědí, že v Gaze není žádná humanitární krize. Jejich jediným cílem bylo provokovat a očernit jméno Izraele. Pokud by pro tyto aktivisty skutečně byla důležitá lidská práva, pluli by do Sýrie.“

Teroristickou entitu v Gaze Izrael zásobuje vodou a elektřinou, navzdory tomu, že z jejího území teroristé takřka každodenně ostřelují izraelské vesnice a města. Není prokázán jediný případ, kdy by v Gaze někdo zemřel hlady či z jiného důvodu kvůli izraelské neochotě povolovat na území teroristické entity dovoz některých surovin.

V Sýrii oproti tomu za poslední rok a půl při občanské válce zemřelo podle odhadů mezi 28.000 a 37.000 lidí. O tom, že by nějací mezinárodní aktivisté vypravovali humanitární lodě do Sýrie není nic známo.

5 reakcí na Izrael zabránil finské lodi doplout do Gazy

 • Refael napsal:

  Vcera jsem na Arutz 2 videl krasnou 11minut.reportaz o techto lidech a jejich naivite, kteri pracuji v kibucech:

  Jedna holcina v teto reportazi tvrdila, ze minuly tyden slysela o smrti 5 Palestincu a stezovala si i na bombardovani skol a nemocnic OSN v Gaze tomu reporterovi a on ji odpovedel, ze byli zabiti teroriste, kteri byli pristizeni pri odpalech raket Kassam, ona mu na to bezelstne odpovedela, „To jsou taky lide, ne?“ 🙄 . Co se tyce „bombardovani“ skol a nemocnic OSN, reporter kontroval, ze prave z nich jsou odpalovany rakety a ze slouzi i ke skladovani munice, ona rekla, ze si neni jista, zda-li to je pravda, ale do oci se mu nepodivala.
  Nebo jiny starsi chlapik, ktery rikal o Hamasu, ze je to polit.strana jako kazda jina a po argumentaci, ze prave tato „politicka strana“ ma na svedomi i sebevr.utoky ve mestech, odpovedel, „Uz to 7 let nedelaji, protoze to neprineslo jim zadny uspech a uz je to dlouho“. Zadna zminka o vybudovani ochranne zdi po cele delce hranic, ktera tomu brani a proti ktere tez protestovali, ze to jenom „zvysi nasili“.
  Jiny mladik zase NIKDY neslysel o mestecku Sderot, dennodenne ostrelovanemu. Kdyz se reporter ho ptal, proc nejede do Syrie, kde skutecne umiraji civiliste od obou bojujicich stran, neodpovedel mu.

  Jejich naivita je az do oci bijici.

  Ale je to chyba hlavne ruznych velkych mezinar.TV stanicich krome FOX NEWS, jakym zpusobem predkladaji nam, divakum, tyto reportaze. Skutecne pisi napr.z toho minuleho tydne o smrti 5 Palestincu, ale uz nenapisi, ze to byli teroriste, kteri odpalovali rakety. Z toho vznika u nezucastneneho divaka dojem, ze to byli obycejni civiliste.

  A to nemluvim o financovani techto „mirovych aktivistu“ arab.rezimy atd..

  Ale co VUBEC jeste divim.

  Ach joooooooooooooooooooooooooooooo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • cogavec napsal:

   Někteří lidé jsou možná naivní,a věří zkresleným informacím některých médií.Ale o některých platí,že:“Mají oči,ale nevidí,mají uši,ale neslyší,protože vidět ani slyšet nechtějí.“S takovými lidmi jsem se u nás v Evropě bavil,jsou jak zabednění,k argumentům hluší,a věří vlastní představě,bez ohledu nato,zda je to pravda.Zajímavé je,že šlo převážně o levicové ateisty.Píšu záměrně „levicoví ateisté“,protože ne všichni jsou členy nějaké levicové strany.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Říjen 2012
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiv