… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

Nemocnice Rambam v Haifě

Nemocnice Rambam v Haifě

Další dva lidé byli dnes (31.1.) hospitalizováni v Aškelonské nemocnici Barzilay, poté, kdy u nich byla diagnostikována tzv. prasečí chřipka tedy nákaza virem H1N1. Oba případy nemají žádnou spojitost, jedná se o padesátiletého muže a dítě. Další čtyři Izraelci jsou již hospitalizováni ve vážném stavu v důsledku nemoci a to v nemocnici Soroka v Beer Ševě, v nemocnici Rambam v Haifě a v nemocnici Ichilov v Tel Avivu.

V neděli zemřela v beerševské nemocnici Soroka mladá žena, která byla do nemocnice převezena již v kritickém stavu a přes snahu lékařů se ji nepodařilo resuscitovat. Podle informací nebyla proti chřipce očkována. Také tříletý chlapec, který nemoci podlehl v dětské nemocnici Schneider v Petach Tikvě nebyl proti chřipce očkován.

Ministerstvo zdravotnictví Izraele vyzývá obyvatele, aby se nechali proti chřipce očkovat ve svých nemocenských pojišťovnách. Například nemocenská pojišťovna Leumit oznámila, že má zásobu 11,000 vakcín, které může svým pojištěncům okamžitě nabídnout.

Vedení nemocnice Laniado v Natanii byla nuceno vyklidit restauraci v nemocnici a přeměnit ji na přijímací jednotku, protože nemocnice překročila obsazenost  o 55 procent . Nemocnice Rambam a Bnei Zion v Haifě jsou také plné a přemísťují pacienty podle možností jednotlivých oddělení, aby na interních odděleních mohli pečovat o pacienty, kteří přicházejí na pohotovost s nákazou virem H1N1.

Mezi nejvíce rizikovou skupinu patří děti, senioři, těhotné ženy a pacienti, kteří trpí nějakou chronickou nemocí.

Chřipka dostala název prasečí, protože některé příznaky byly pozorovány i u prasat. Projevuje se především dýchacími obtížemi, teplotou kolem 38   a dalšími  příznaky které jsou obvyklé u chřipky, zpravidla trvá 6 dní.

hm

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku Hospitals Struggle to Cope with Rising Swine Flu in Israel

2 reakce na Izraelské nemocnice se vyrovnávají s prasečí chřipkou

  • cogavec napsal:

    Každý rok i u nás v ČR umírá několik lidí na chřipku,dříve se o tom tolik nepsalo.Jsem trochu skeptický ohledně očkování proti chřipce,i očkováni lidé mohou dostat jinou chřipku,než proti které byli očkováni.Všichni víme,jak u nás dopadla „hysterie“okolo prasečí chřipky,nakonec ta „běžná“ skosila více lidí.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Leden 2013
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv