… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

img396771Po několika dnech silných dešťů začala v Izraeli opravdová zima, se vším co k tomu patří. To znamená uzavřené a zaplavené silnice, přerušená vlaková doprava, výpadky elektřiny, předčasně ukončené vyučování, odložení maturitních zkoušek a bohužel také úmrtí v důsledku záplav a dopravních nehod.

Předseda vlády navštívil národní dopravní centrum v Beit Dagan, aby se přesvědčil, že situace je pod kontrolou a nehrozí dopravní kolaps. Po seznámení se situací předseda vlády řekl, že veškeré systémy nezbytné pro chod země fungují, zejména armáda, záchranná a požární služba, Izraelská elektrická společnost (IEC) a další jednotky rychlé zdravotnické pomoci, které se opírají zejména o dobrovolníky. Předseda vlády řekl: „Léta jsme čekali na takové deště a nyní doufáme, že zůstanou požehnáním a děkuji všem, kdo se starají o to, aby nedošlo ke ztrátám a děkuji také obyvatelům za trpělivost, která je v tuto chvíli nezbytná. Budiž nám všem opravdovou útěchou, že odměnou za tuto trpělivost nám budou plné rezervoáry vody.

Netanjahu také informoval, že vytvořil tým, který se postará o ty, kteří utrpěli v důsledku dešťů, silných větrů a potřebují okamžitou pomoc. Během porady s Generálním inspektorem izraelské armády Jochananem Daninem (Yohanan Danino) a Bruno Steinem, vedoucím divize dopravní policie dostali Netanjahu a ministr vnitřní bezpečnosti Jicchak Aharonovič (Yitzhak Aharonovich) informace o škodách, ke kterým došlo během minulých dní. Oba policejní důstojníci ujistili předsedu vlády o tom, že přestože takové povětrnostní podmínky jsou v Izraeli mimořádné, policie situaci zvládá. V neposlední řadě také díky tomu, že 103 kamer na hlavních křižovatkách přenášejí přímým přenosem aktuální situaci do dispečinku, který tak může reagovat na vzniklé situace.

V úterý a ve středu došlo k mnoha uzávěrám silnic v důsledku záplav a dopravních nehod v důsledku dešťů, sněhu a vichřic. Uzavření hlavní silnice Ajalon (Ayalon) v Tel Avivu se sice setkalo s kritikou řidičů, ale na druhé straně zabránilo zbytečným úrazům a škodám na vozidlech, které by byly strženy proudy vody. Všichni záchranáři a odborníci, jsou v pohotovosti a zasáhnou v případě potřeby během dne i v noci.

Záplavy v Hadeře

Záplavy v Hadeře

 

img48007

 

img48013

 

img48030

hm

Článek je překladem ze zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, a to článku PM: I Hope the Rain Will Remain a Blessing.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Leden 2013
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv