… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ohodnoťte článek

SnoringUObtěžuje v noci Vaše chrápání partnerku či partnera? Hrozí Vám dokonce odstěhováním ze společné ložnice? Pořiďte si izraelskou aplikaci pro iPhone či jiný tablet nebo zařízení s Androidem, která chrápání zaznamená pro léčebné využití.

Aplikaci Quit Snoring (dříve Snoring U) můžete získat za 2 dolary, tedy přibližně 40 českých korun. Před usnutím je pak třeba nechat mobil nebo tablet u postele a ten během noci zaznamenává všechny zvuky a funguje jako domácí spánková laboratoř. Dokáže rozlišit chrápání, sípání a kašlání a skutečně zaznamenat zvuky chrápání během celé noci. Program lze nastavit tak, aby na chrápání upozornil vibracemi nebo vybraným zvukem.

SnoringU-grafTvůrci aplikace jsou přesvědčeni, že prvním krokem k léčbě chrápání, je přiznání si, že k chrápání dochází. „Lidé, kteří chrápou se neslyší. A ano, i já jsem chrápal a také jsem to popíral – dokud jsem se neslyšel,“ říká Avšalom Ben-Zur (Avshalom Ben-Zoor) ředitel společnosti Personal Technologies-Health Monitoring (PTech-HM), která Snoring U vynalezla.

Aplikace Quit Snoring sice není léčebné zařízení, nicméně její vývoj byl konzultován s Dr. Navem Tovem, předním izraelským odborníkem na spánek a interní plicní medicínu. Dosud si aplikaci – a to bez reklamy – stáhlo okolo 100 tisíc lidí.

Pokud nechce platit zmíněné 2 dolary za Quit Snoring můžete zkusit druhou aplikaci téže společnosti, nazvanou Sleeping U, která je zdarma, má tytéž základní funkce, ale nedokáže v noci chrápala upozornit.

Chrápání, kromě toho, že je otravné, může být také příznakem závažnějších zdravotních problémů. Aplikace Quit Snoring je tak neinvazivním způsobem, jak chrápal může zaznamenat svůj problém a řešit jej následně se svým lékařem.

SnoringU-historie

Jedna reakce na Chrápete? Aplikace pro chytrý mobil pomůže

  • Vader napsal:

    Zajímavá aplikace, ale pro mne nepoužitelná. Spím tak hlasitě, že mě ten hluk občas samotného probudí 🙄 Navíc jsem malinko skeptický ohledně použitelnosti záznamu chrupkání; pokud bude nočního dřevorubce lékař podezřívat z náchylnosti k apnoickým příhodám, tak ho do spánkové laborky pošle stejně. Záznam pak poslouží nejspíš jen jako kladivo s nápisem „Já jse ti to říkala !“, případně v přátelských utkáních typu „kdo víc řeže“. Ovšem geekoviny a ptákoviny všeho druhu – šup šup, ať už jste tady 😉

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Únor 2013
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
Archiv