… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Kardinál Tauran: V dialogu s muslimy nelze mlčet o diskrimanci křesťanů v islámských zemích 4.82/5 (96.36%) 11 ohodnocení

Jean Louis TauranVatikán. Apoštolský stolec je stále otevřen dialogu s muslimy a nemusí tuto otevřenost opětovně potvrzovat. Něco takového je však třeba očekávat od představitelů islámu – poznamenal předseda Papežské rady pro Mezináboženský dialog v rozhovoru pro francouzskou agenturu AFP. Kardinál Jean Louis Tauran tak reagoval na nedávné vyjádření diplomatického poradce univerzity Al Azhar v Káhiře, nejvyšší oficiální autority sunnitského islámu. Mahmoud Abdel Gawad v rozhovoru pro italský deník Il Messaggero totiž prohlásil, že papež František je ve světě lépe přijímaný než jeho předchůdce a že se čeká na jeho další kroky.

„Byla to Káhirská univerzita, která přerušila vztahy s Vatikánem, když počátkem roku 2011 Benedikt XVI. vyzval k obraně křesťanů po útoku na kostel v Alexandrii – připomněl předseda Papežské rady pro mezináboženský dialog kard. Tauran – Podnikl jsem potom mnoho pokusů o kontakt, ale marně. Problém není na naší straně. Kontakt přerušili naši muslimští přátelé. U nás jsou dveře stále otevřené,“ dodal francouzský kardinál a poukázal na to, že v mezináboženském dialogu je třeba se vyhýbat dvojznačnosti. Nelze například přecházet mlčením diskriminaci křesťanů v zemích s muslimskou většinou.

Kardinál Tauran obrátil pozornost k situaci v Saúdské Arábii, kde nesmí být žádný kostel, třebaže se tamější král považuje za stoupence dialogu s jinými náboženstvími. Dalším příkladem jsou atentáty proti křesťanským komunitám v Nigérii vedené islámskou sektou Boko Haram, jejichž činy označil kardinál Tauran za „importované násilí“. Podobně se vyjádřil o dnešní situaci v Sýrii.

(mig)

Přetištěno s laskavým souhlasem české redakce Vatikánského rozhlasu.

Původně publikováno pod názvem Kardinál Tauran: V dialogu s muslimy nelze mlčet o diskrimanci křesťanů v islámských zemích.

2 reakce na Kardinál Tauran: V dialogu s muslimy nelze mlčet o diskrimanci křesťanů v islámských zemích

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červen 2013
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archiv