… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
„Sýrie bude hrobem útočníků“, „Američané, ať si sebou vezmou rakve“, „Sionisté budou hozeni do ohně“ 4.88/5 (97.50%) 32 ohodnocení

plameny pekelnéV napětí, zda USA, Británie a Francie nakonec uskuteční vojenský úder se syrský režim a jeho spojenci v Íránu realizují v psychologické válce vedené formou až bizarních orientálních výhrůžek, co se útočníkům – a samozřejmě také Izraeli, i když ten útokem nehrozí – stane. Přinášíme výběr z nich.

Syrský premiér Vaíl al-Halkí (Wael al-Halqi) varoval, že se Sýrie změní v „hrob útočníků“ a Sýrie „překvapí útočníky jako je překvapila“ během války Jom Kipur v roce 1973.

Nevysvětlil, jak chce Sýrie zřídit útočníkům hroby, když útoky budou vedeny převážně raketami z lodí ve Středozemním moři a z nejmodernější bojových letounů. Záhadou zůstává, jak chce docílit momentu překvapení, když o úderu na Sýrii se hovoří už několik dní a nebude to syrská vláda, ale naopak USA, kdo si bude vybírat okamžik úderu.

„Sýrie bude hrobem Američanů. Každý americký voják, který vystoupí ze svého letadla nebo válečné lodě do Sýrie, si bude muset sebou vzít rakev,“ prohlásil už přesněji, ale témže duchu velitel brigád al-Kuds (al-Quds) íránských Revolučních gard generálmajor Kásim Sulejmání (Qassem Suleimani), který neopomněl dodat, že „země Levanty jsou naším přístupem do Nebe a budou hrobem Američanů.“

„V případě jakéhokoliv vojenského kroku proti Sýrii budou sionisté hozeni hluboko do ohně,“ prohlásil včera náčelník štábu íránské armády generálmajor Hassan Firúzabádí (Hassan Firouzabadi). Blíže nevysvětlil, proč by Izrael měl trpět za vojenský útok, jehož se neúčastní. (Pojmy „sionisté“ a „sionistický režim“ označuje íránský establishment Stát Izrael. Původně se směl název Izrael vyslovovat, ale každý pravověrný íránský islamista přitom musel zkřivit hubu, jako by kousl do citronu. To bylo nepříjemné a poté, co některým křivá huba zůstala, přešlo se k náhradnímu pojmu „sionisté“ při jehož vyslovení se už stačí jen tvářit ponuře, případně si odplivnout.)

„V případě vojenské akce protisyrské fronty se bude syrský národ bránit a výsledkem jeho odporu bude vítězství. O čem se nyní mluví jako o vojenské akci USA a Británie proti nevinnému syrskému národu je ve skutečnosti sionistická operace zaměřená na posílení morálky okupujících a umírajících sionistů,“ vysvětlil tajemství syrské občanské války zástupce náčelníka štábu íránské armády brigádní generál Masúd Džazajeri (Masoud Jazayeri).

A situaci shrnul nikdo méně povolaný, než syrský diktátor Bašár Assad, když prohlásil, že Syřané na úder USA už čekají a slibují, že ve válce zvítězí. „Od počátku krize jsme si jisti, že přijde chvíle, kdy náš skutečný nepřítel strčí svoji hlavu do naší země… Je to historická konfrontace a my z ní vyjdeme vítězně.“

Tolik výroky z Orientu. Pokud by se USA přece jen k úderu na Sýrii rozhodly, budeme moci sledovat, jak se naplňuje ono slibované „vítězství“ syrského režimu a jeho íránských loutkovodičů.

7 reakcí na „Sýrie bude hrobem útočníků“, „Američané, ať si sebou vezmou rakve“, „Sionisté budou hozeni do ohně“

 • ari napsal:

  A podobně krásnou reportáž a úvahu o setkání rapujícího davu na Chrámové hoře popsal Tuvia Brodie ve svém blogu. Jeho trefné označení pro tu bandu idiotů z obou stran jedné mince – religion of peace, to mě fakt rozesmálo tak, že jsem si skoro vyrobil kýlu.

 • Refael napsal:

  Šavua tov přeji všem,

  Asad stejně jako S.Hussain bude po úderech vykřikovat, že vyhrál neboť zůstane u moci.
  Hussain po první válce v Zálivu „vyhrál“ tím, že nebyl svržen, zabit, přejet, sněden a já nevím, co ještě.
  U nich to vypadá takto. Tito diktátoři myslí jen na sebe, pokud by např.ztratili půlku obyvatelstva, jejich armády totálně zničeny, ale oni samotní by u moci zůstali, budou se cítit tak i tak vítězi.

 • Michall napsal:

  Orientální pokřik je síla, kam se hrabou husité. Skoro jako v dobách, kde se voje zastavili na doslech a užívali si nadávky vůdců. Podobně Golijáš. Literární schopnost byla cenným dokladem i předpokladů pro boj. Je tedy určeno spíše spolubojovníkům, redukuje úzkost. Nám asi nic nepřiletí, u nich je to skoro jistota.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Srpen 2013
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiv