… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ministr Jan Kohout navýšil pomoc syrským uprchlíkům v Jordánsku 5.00/5 (100.00%) 8 ohodnocení

ministr zahraničí Jan Kohout se zástupci charitativních organizací

ministr zahraničí Jan Kohout se zástupci charitativních organizací

Ministr zahraničních věcí ČR Jan Kohout přijal dne 9. září 2013 v Černínském paláci zástupce Střediska humanitární a rozvojové pomoci Diakonie Českobratrské církve evangelické a Charity ČR. Po setkání ministr schválil další 4 miliony korun na pomoc syrským uprchlíkům v Jordánsku.

Díky dotaci z humanitárního rozpočtu MZV pomáhají tyto organizace uprchlíkům ze Sýrie, kteří před pokračujícím konfliktem odešli do sousedního Jordánska. Zástupci obou organizací informovali o situaci v největším táboře pro syrské uprchlíky Zátárí i o potřebách Syřanů, kteří žijí přímo v jordánských městech a vesnicích.

Ministr Kohout ocenil práci humanitárních organizací, jež přispívají ke zmírnění utrpení civilních obětí syrského konfliktu. Požádal je o popis potřeb tam, kde působí, i jejich vlastních možností dlouhodobě. Uvedl: „Sýrie je velké téma z politického i bezpečnostního hlediska, přičemž humanitární situace obyvatelstva je nejnaléhavějším problémem, na jehož řešení s vámi chceme i nadále spolupracovat.“

Česká republika přispívá od počátku konfliktu v Sýrii na humanitární pomoc pro obyvatelstvo uvnitř země i pro syrské uprchlíky zejména v Jordánsku a Libanonu. V letošním roce bylo na zdravotní péči, přístřeší, potraviny a oděvy ve prospěch obyvatelstva Sýrie a uprchlíků v sousedních zemích z humanitárního rozpočtu MZV uvolněno již 22,75 mil. Kč.

Tato částka zahrnuje také 4 mil. Kč, které ministr Kohout schválil bezprostředně po setkání s oběma organizacemi na pokračování jejich humanitárních projektů v Jordánsku a Sýrii.

Celkový objem humanitární pomoci ČR v souvislosti s konfliktem v Sýrii v letech 2012-2013 činí 39,4 mil. Kč. Část pomoci je distribuována přímo v Sýrii, velká část uprchlíkům v sousedních státech.

Česká republika se rovněž aktivně zasazuje o zastavení násilí v Sýrii a umožnění politického řešení této krize.

Článek je tiskovou zprávou Ministerstva zahraničních věcí České republiky, publikovanou pod názvem Ministr Kohout navýšil pomoc syrským uprchlíkům v Jordánsku. Foto: Robert Janás.

2 reakce na Ministr Jan Kohout navýšil pomoc syrským uprchlíkům v Jordánsku

  • Emet napsal:

    Můžmi někdo vysvětlit, co si mám představit pod pojmem politické řešení? Co to znamená? Čekat, až Asad vymlátí půlku Sýrie, nebo čekat, až to ududělají rebelové?

    • Scooolie napsal:

      Nemám tušení. Assadovi se v Sýrii povedla stejné prasárna (nevím, jak to říci jinak jemněji) jako kdysi Srbům v Bosně nebo Rusům v Čečensku. Nejprve silou pobít nebo do bezvýznamnosti vytlačit umírněné soupeře a pak se pasovat do role obránců proti džihádu – když už skutečně na straně soupeře naberou nejsilnější podporu radikálové, kteří ovšem jediní jsou schopní se postavit brutalitě Karadžičova/Putinova/Assadova režimu… Prostě umírněné soupeře buď zabijeme nebo zesměšníme (tím, že jejich umírněná řešení prostě nemohou vůči naší brutalitě fungovat) a pak si začneme stěžovat, že soupeři jsou nám extrémisté.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Září 2013
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv