… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
„Palestina“ odmítá odsoudit vraždy izraelských vojáků 5.00/5 (100.00%) 17 ohodnocení

Mahmúd Abbás řeční před obřím portrétem arciteroristy Jásira Arafáta při příležitosti 8. výročí jeho smrti, Ramalláh 11.11.2012

Mahmúd Abbás řeční před obřím portrétem arciteroristy Jásira Arafáta při příležitosti 8. výročí jeho smrti, Ramalláh 11.11.2012

Aktualizováno 25. 9. 2013, 9:30 SELČ.

Ministr zahraničí Palestinské správy Rijád Malkí dnes prohlásil, že vraždy dvou izraelských vojáků při dvou samostatných incidentech během několika dnů „nesmějí mít vliv na mírová jednání.“ Jedná se o jediné vyjádření k oběma vraždám ze strany představitelů arabské autonomie, která má být údajně „mírovým partnerem“ Izraele.

Zatímco vraždy odsoudila Evropská unie, USA i OSN, kromě stručného Malkího vyjádření další vysocí představitelé Palestinské správy – včetně „umírněného“ Mahmúda Abbáse – o obou vraždách sveřepě mlčí.

V pátek byl zákeřně zavražděn 20letý izraelský seržant Tomer Hazan z Bat Jam. Udělal tu chybu, že neveden „předsudky“ se nechal svést autem arabským spolupracovníkem z restaurace, kde si přivydělával. 42letý Nidal Amar, jehož bratr si v izraelské věznici odpykává už 10 let trest za teroristické útoky, kolegu hned po příjezdu do své vesnice zavraždil a měl v úmyslu jeho tělo vyměnit za propuštění svého zločinného bratra.

V sobotu večer byl u Hrobky patriarchů v Hebronu arabským odstřelovačem do zad zastřelen 20letý seržant Gabriel Kobi z Tirat HaKarmel.

Ministerstvo zahraničí USA zločiny odsoudilo a vyzvalo „všechny strany, aby tyto útoky odsoudily.“ Také EU ústy Catherine Ashton vyzvala k „maximální zdrženlivosti“ a „nejsilnějším možným způsobem“ vraždy odsoudila. Obdobně se vyjádřil i Zvláštní koordinátor OSN pro blízkovýchodní mírový proces Robert Serry.

Od vraždy Tomera Hazana se veřejně v rozhovoru pro izraelské novináře distancoval jeho otec Abdulláh Amar. „Mluvím z celé hloubky mého srdce. Kdyby mi armáda dala samopal, střelil bych svého syna bez soudního povolení do hlavy,“ prohlásil rozčileně s tím, že „si přeje říct izraelské veřejnosti, že pokud zločin spáchal, musí za něj zaplatit, jak soud nařídí. Zabil bezdůvodně člověka.“ „Není to žádný hrdina. Kdyby bojoval v bitvě proti ozbrojenému člověku a zabil ho, pak bych řekl, že je hrdina. Ale takhle? Kde je hrdinství? Zabít někoho neozbrojeného, kdo s ním dobrovolně šel?,“ prohlásil.

Jediné slůvko, kterým by obě zákeřné vraždy jakkoliv odmítl či se od nich distancoval, však nepronesl žádný představitel Palestinské správy. Ani té hamasnické, „radikální“ v Gaze, ani té oficiální, „umírněné“, v Ramalláhu.

Nikdo neřekl, že se jedná o sprosté vraždy. Jen ticho, naznačující, že oslavy se konat veřejně nebudou, ale odsouzení také ne.

Jak dnes píše v úvodu svého komentáře pro Times of Israel David Horovitz: „Dvě desetiletí po (mírových dohodách z) Oslo Palestinci stále vraždí Izraelce, protože jsou stále učeni, že zde nemáme být. Pokud se tohle nezmění, nezmění se nic.“

Zbývá se jen zeptat, kde jsou demonstrace pokrokové západní veřejnosti proti těm, kdo ohrožují mírový proces? Kde je odsouzení dvou chladnokrevných vražd? Nic? A teď si představte ten ohlušující řev médií a všech bojovníků ze lepší zítřky a lidská práva, kdyby nějaký izraelský Žid jen tak pro zábavu zastřelil do zad Araba nebo kdyby unesl svého palestinského arabského kolegu z práce a chladnokrevně ho zavraždil… Už víte, jak vypadá dvojí metr?

Aktualizováno:

Podle zprávy Times of Israel z 24. 9. 2013 se Mahmúd Abbás den před tím sešel v New Yorku na společném obědě s „židovskými představiteli“ a odsoudil zabití obou Izraelců. Podrobnosti o znění prohlášení známy nejsou. 

Jedna reakce na „Palestina“ odmítá odsoudit vraždy izraelských vojáků

  • ari napsal:

    údajná PA nebo spíš PU neumí rozlišit co je vražda a co ne, a chce jednat o míru, ale jen o ůdajném, protože mír znamená složení zbraní a pracovat, zatímco Filištíni nechtějí pracovat, ale jen střílet z kvérů a vraždit. Myslím, že by měl otec toho mizery dokonat v zájmu cti co si čest zaslouží, Deklarace bez činů je jen prázdné gesto. Vzhůru otče a zdokumentovat pro večerní vysílání PA(PU) TV placené z peněz EU a dalších levičáků.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Září 2013
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv