… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Oceněno 12 vynikajících agentů Mosadu 4.89/5 (97.78%) 36 ohodnocení

izraelský Institut pro zpravodajské a zvláštní operace (Mosad)

Institut pro zpravodajské a zvláštní operace (Mosad)

Benjamin Netanjahu, Šimon Peres, Tamir Pardo

Benjamin Netanjahu, Šimon Peres, Tamir Pardo

Prezident Izraele Šimon Peres včera večer za přítomnosti premiéra Benjamina Netanjahua a ředitele Mosadu Tamira Parda udělil veřejnou pochvalu za vynikající službu 12 příslušníkům a příslušnicím izraelské vnější zpravodajské služby Mosad. Stalo se tak na slavnostním ceremoniálu v prezidentské rezidenci v Jeruzalémě.

Oceněna byla služba v boji proti hrozbě nekonvenčních zbraní, proti terorismu a při odvracení dalších hrozeb vůči Izraeli.

“Ocenění, které Vám je udělováno, pramení z nejhlubších citů, které může národ mít ke svým synům a dcerám – z pocitu vděčnosti a uznání,” řekl prezident, který poté s uspokojením zdůraznil, že z 12 oceněných jsou 4 ženy.

„Jsem naplněný hrdostí, že zde vidím Vás, bojovnice, které jsou také matkami dětí, které brání nejen své děti, ale také své krajany. Jste úžasná organizace, jejíž lidé jsou odvážní a plní moudrosti, nemající jinou motivaci, než nasazování životů pro dobrou své země. Potkal jsem se se zpravodajskými představiteli z celého světa a mohu ze své zkušenosti říci, že Mosad je nejlepší zpravodajská služba na světě. Vzdávám poctu Mosadu, jeho bojovníkům a obzvláště těmto 12 vynikajícím,“ prohlásil Šimon Peres.

K posluchačům z řad Mosadu a jejich rodin promluvil také premiér Netanjahu: „Občané Izraele nevědí, co děláte, ale já vím, jaké velké věci děláte pro bezpečnost státu. Když schvaluji Vaše operace, jsem ohromen Vaší odvahou. Vaše představivost nemá hranic. Jsou zde dnes čtyři vynikající agentky. Co (izraelská herečka) Gal Gadot bude dělat (jako hlavní postava) ve filmu jako Wonderwoman, Vy děláte ve skutečném životě. Slyšel jsem příběhy 12 vynikajících agentů a chci Vám říci, že i když Vaše jména nejsou známa, díky Vám je předchází jméno a reputace Mosadu. Děkuji Vám jménem občanů Státu Izrael.“

Ke svým zaměstnanců při slavnostní příležitosti promluvil také ředitel Tamir Pardo: „Síla Mosadu je v jeho lidech, kteří slouží s vynalézavostí, vytrvalostí, nekonvenčním tvůrčím myšlením, skromně a poctivě, s nimiž lze vyhrávat – a to i když se to zdá nemožné a nelogické. Přesto naše práce není ještě hotová a budoucnost má pro nás v zásobě další výzvy.“

O 12 oceněných příslušnících Mosadu s ohledem na jejich práci nemohly být zveřejněny přílišné podrobnosti. Bylo nicméně sděleno, že mezi nimi jsou jak mladí tak zkušení agenti, kteří zaujímají důležitou roli při operacích, shromažďování a analýze zpravodajských informací.

Oceněn byl mezi jinými také důstojník shromažďování zpravodajských informací, který již dříve od prezidenta obdržel ocenění za své průkopnické myšlení, vynikající výsledky a zvláštní schopnosti, díky niž byl Mosad schopen splnit své cíle při ochraně bezpečnostních zájmů Izraele.

Další agent, který obdržel pochvalu, pracuje v oblasti technologií a stal se klíčovou osobou služby poté, kdy rozpoznal potenciál jisté technologie a vytvořil z ní operační systém pro zpravodajské účely. Jeho přáteli říkají, že i když se jej snažilo získat mnoho soukromých firem, dal přednost setrvání v Mosadu, kde může sloužit zemi a maximálně využít svých jedinečných schopností.

Dvě z oceněných žen riskovaly své životy prací v nebezpečných oblastech. Jedna z nich opustila slibnou kariéru, aby mohla pomoci bojovat proti jednomu z nejhorších nepřátel Izraele, přičemž k „řešení komplikovaných problémů kreativním způsobem využívá své racionální a logické myšlení.“ Druhá byla označena za odvážnou bojovnici, která se podílela na operacích v terénu a dosáhla řady skvělých výsledků. Obě jsou matky a vedle práce ve službě mají ještě „vzorové rodiny.“

Jedna reakce na Oceněno 12 vynikajících agentů Mosadu

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Prosinec 2013
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiv