… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Pražské kulturní dilema – Idan Reichel anebo J.Seven 5.00/5 (100.00%) 12 ohodnocení

5518flyer-idan_raichel_posterPraha dnes hostí v samém centru dva vynikající izraelské hudebníky. V Lucerna Baru vystoupí Idan Raichel se svými hosty v komorní sestavě , tedy nikoli se svým představením The Idan Raichel Project. Komornější konzert čtyř hudebníků ovšem může dát nahlédnout blíže do duše samého projektu, s níž snad Idan Reichel do Prahy dorazí také.  Raichelův projekt začal v roce  2003, kdy se na populárních izraelských rozhlasových stanicích vysílala zvláštní píseň. S neodbytným refrénem v amhárštině a exotickým, globálním fúzovým soundem „Bo’ee” se okamžitě stala hitem, který katapultoval Projekt Idana Raichela na vrchol izraelského popového žebříčku a nechala jméno mladého dredy klávesisty a producenta zdomácnět v jeho domovině. Zanedlouho se Projekt Idana Raichela stal známým po celém světě pro svou ambiciózní mezikulturní spolupráci, která změnila tvář izraelského popu a poskytla „fascinující pohled na mladý, tolerantní, multietnický Izrael profilující se mimo pozornost médií“ (Boston Globe). Od vydání prvního mezinárodního alba (Cumbancha 2006) se Projekt Idana Raichela stává globálním vyslancem reprezentujícím svět nadějí, v nichž umělecká spolupráce překonává bariéry mezi lidmi různého původu a víry.

1960133_629335830448466_348980116_nDruhý dnešní izraelský koncert saxofonisty  J.Sevena se uskuteční v Hybernií, a jeho pojetí si klade za cíl nehrát  pouze  jazz, ale hrát přímo hudbu lásky. Saxofon je jakožto hudební nástroj jedním z nejkrásnějších a nejpronikavějších hudebních nástrojů. Svým zvukem vytváří fascinující a unikátní atmosféru lásky a romantiky. Melodika saxofonu dodává každému dílu ještě větší kouzlo. V jeho virtuózní interpretaci aranžmá skladeb nejslavnějších skladatelů naší doby – Joea Dassina, Stevie Wondera, Fausto Poppetiho,Ennio Morricone, George Zamfira, Jamese Harmera – „My Heart Will Go On“ (Celine Dion) z filmu „Titanic“, a dalších získávají speciální, jemné, romantické zabarvení.J.Seven: „Já hraju romantickou hudbu, ne jazz. Samozřejmě, jazzu si vážím, ale tento styl je ve velké míře určován samotnými hudebníky a posluchačům nemusí být vždycky blízký…. Hraju takovou hudbu, kterou mají posluchači rádi, tedy melodie, na kterých vyrostli a dospěli, písně, které jsou jim blízké“.

J.Seven je multiinstrumentalista, cestoval po celém světě, kde hrál hudbu na pěti různých nástrojích: na saxofonu, na španělské kytaře, na flétně, na bicích a na perkusních nástrojích. Expresivní saxofonová show J.Sevena nenechá lhostejným ani toho nejnáročnějšího posluchače a nepochybně přinese skutečnou radost všem návštěvníkům koncertu, prodchne celou atmosféru láskou a romantikou. Na rozdíl od mnoha hudebníků se J.Seven, vyznačuje aktivním způsobem hry, uměleckým vyhraněním a mimořádným vystupováním na jevišti. Nehledě na to, že má v rukách jeden z nejnáročnějších nástrojů, se volně pohybuje po celém sále a „komunikuje“ s publikem. J.Seven je znám nejen u Izraelského publika, ale je i často zvaným hostem na jevištích po celém světě. Exkluzivita umělce J.Sevena tkví v jeho estrádním stylu, v jakém pracuje na koncertní úrovni už jen legendární hudebník Kenny G. Umělcova mimořádnost je nejen v jeho úžasném zvládnutí nástroje, ale také v tom, že si vybírá pro svá vystoupení takové romantické skladby, které miluje a kterých si váží publikum jakéhokoliv typu. Velkoplepý zvuk , romantická atmosféra a moře lásky… Můžete vychutnávat jemně chraplavý hlas saxofonu a na dvě hodiny se vrátit zpět do mládí, zavzpomínat na první lásku. J.Seven vystoupí také v 27.2. v Janáčkově divadle v Brně.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Únor 2014
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  
Archiv