… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Dny Jeruzaléma opět v Praze 4.69/5 (93.85%) 13 ohodnocení

Dny Jeruzaléma v Praze

Program celého festivalu odstartují 18. 6. 2014 Jeruzalémské trhy, jejichž atmosféru bude každý den v podvečer doplňovat jeruzalémské jazzové trio Black Betty. Návštěvníci zde budou moci ochutnat typické izraelské potraviny, čerstvé limonády, izraelské víno nebo si ve festivalové atmosféře prvních letních dnů vychutnat kávu v „Jeruzalémské kavárně“. Pražské gurmány navíc zasvětí do tajů blízkovýchodní kuchyně palestinský šéfkuchař Kamel Hashlomon a jeho izraelský kolega Ilan Garousi.

Na návštěvníky čeká v průběhu festivalu řada přednášek týkající se témat izraelské literatury, módy a jeruzalémské kuchyně. Po celou dobu festivalu bude paralelně v galerii Avoid na Náplavce probíhat multimediální výstava Veroniky Dolanské.
Na filmové přehlídce na lodi Tajemství bratří Formanů bude možné zhlédnout unikátní dokumentární snímek „Footsteps in Jerusalem“ či krátké videoartové filmy „City Diary“ propůjčené festivalu jeruzalémskou galerií Yaffo 23.
Ve spolupráci s Tancem Praha se v taneční sekci představí tanečnice Einat Ganz, známá izraelská choreografka Iris Erez či tanečnice Noa Zuk, která ve své tvorbě analyzuje existující rituály a stereotypy.
Každý večer se na divadelní lodi Tajemství bratří Formanů budou odehrávat afterparties izraelských VJs Mejadra eyes a Dj Bamji, který si již na středeční večer připravil hudební mix společně s pražskými hudebními stálicemi Beats.pm.

Hudební část programu Dnů Jeruzaléma v Praze nabídne 21. 6. festival United Islands, kde se představí žánrově rozličné kapely, jako jsou například elektroničtí Garden City Movement či folkoví The Angelcy.

Na festival Dny Jeruzaléma v Praze naváže výstava legendárního dokumentárního fotografa Davida Rubingera, který 4. července přiveze na Staroměstskou radnici výběr z jeho děl zobrazující dramatické milníky v historii Izraele.
Program a další informace k druhému ročníku Dnů Jeruzaléma v Praze naleznete zde  a zde

Jedna reakce na Dny Jeruzaléma opět v Praze

  • Cyril napsal:

    Byl jsem, upřímně, hluboce zklamán. Trh v Jeruzalémě mohl takto vypadat v době války o nezávislost při obléhání. Cca 8 prázdných stánků, pouze v jednom se prodávalo víno. Na lodi bratří Formanů to bylo asi moc fajn, linuly se odtamtud libé vůně, ale bylo to pouze pro zvané. Tedy, možná se jedná o pěknou akci, ale pokud je plánována pro veřejnost až ve čtvrtek a v pátek, má to pořadatel v programu zdůraznit. Pro nás to byl promrhaný čas…

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červen 2014
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv