… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Elektronický teror 4.54/5 (90.77%) 13 ohodnocení

unesení studenti, zleva Ejal Jifrach, Naftali Frenkel, Gilad Saar

unesení studenti, zleva Ejal Jifrach, Naftali Frenkel, Gilad Saar

V pondělí 16.06.2014 mnozí Izraelci obdrželi zprávu ve svých smartphonech v aplikaci WhatsApp. Podobná zpráva byla rozšiřována i různými sociálními sítěmi. Zpráva byla velmi cynická a bezcitná, jejím úkolem bylo dezinformování a hlavně psychický nátlak  na veřejnost. Není pochyb o tom, že teror se dnes odehrává i na poli mobilních technologií a sociálních sítí.

Znění zprávy:  S velkým smutkem jsme právě obdrželi smutnou zprávu od reportérů o smrti třech rukojmích unesených teroristy. I přes částečnou vojenskou cenzuru jsme se dozvěděli o smrti tří rukojmích unesených teroristy. Tři rukojmí se vzepřel únoscům a byli na místě zastřelení zbraněmi teroristů.
Bylo nalezeno auto, které teroristi spálili. V autě byly stopy po střelbě a našly se spálené kipy rukojmích. Včera večer IDF při prohledávání domů v Hebronu zatkli dva teroristy, kteří zavraždili rukojmí ! Z hlediska Izraelské armády záležitost skončila, nyní se snaží najít spálená těla. V tuto chvíli přišel Rabbi Hanania Tziolk sem do Eladu doprovázen důstojníky IDF oznámit tuto smutnou zprávu rodině Jifrachových.

Zpráva je samozřejmě lživá, jejím hlavním úkolem je demoralizovat veřejnost Izraele a zvýšit cenu při případné výměně rukojmích za propuštění teroristů.
Tiskový mluvčí izraelské armády oficiálně zprávu popřel, uvedla izraelská armádní radiostanice „Galey Tsahal.“ „Pověsti o nálezu mrtvých těl unesených chlapců jsou neopodstatněné,“ citovala rádio stanice prohlášení mluvčího armády.

psychologická válka únos whats app

Únos tří izraelských mladíků byl proveden zanedlouho po té, kdy se teroristé Fátahu v Čele s Machmůdem Abásem dohodli o spolupráci s teroristy z Hamásu. Byl proveden na území ovládaném Fátahem, z toho vyplývá, že Fatah s Hamásem spolupracují nejen v oblasti ekonomiky a politiky ale také v oblasti teroru. Mahmud Abás sice mluví o míru, ale pouze Anglicky pro uši západního světa, v Arabštině se vyjadřuje poněkud odlišně a jeho činy již vůbec nenapovídají o mírových záměrech. Zodpovědnost Fátahu za únos tří mladých izraelských civilistů na území ovládaném Fátahem je více než zřejmá.

Snahy islámských teroristů zničit stát Izrael podněcovat nenávist světové veřejnosti k Izraeli a Židům ve světě se týkají veškerých životních aspektů. Od vraždění, únosů, politiky a ekonomiky až po vzdělání a sociální život každého člověka.

Tlaku teroristú neunikl ani izraelský start-up Waze, Uživatelé populární navigační aplikace pro mobilní zařízení Waze, vyvinuté Izraelci si všimli, že hraniční bariéry mezi územím Izraele a Západního břehu Jordánu byl přejmenovány na mapách z „bezpečnostního plotu“ (Security Fence) , na „rozdělovací zdi“ (Separation Wall) . Takto se apolitická aplikace stala také bojištěm mezi zastánci a odpůrci izraelské politiky.

„Jsme technologická společnost, která nebude zasahovat do politiky. Změny v našich mapách provádí sami uživatelé“- cituje zástupce Waze vydání Times of Israel.

Waze je navigační aplikace pro mobilní zařízení zdarma, který umožní sledovat situaci na silnicích v reálném čase a najít nejlepší cestu, jak získat aktuální údaje o stavu vozovky od ostatních uživatelů. V červnu 2013 Waze byl koupen za 1,1 miliardy dolarů společností Google.

Pro včasné zobrazení situace na silnicích v mapách, je dána uživatelům možnost upravit tyto mapy samostatně. Uživatel může změnit název ulice nebo jiného objektu na mapě v případě jejich přejmenování. Je třeba poznamenat, že „bezpečnostní plot“ (jméno určené ministerstvem izraelské obrany) je jedním z nejvíce zpolitizovaných geografických objektů na světě. Jeho rozložení je v podstatě stejné jako „zelená linie“ (linie příměří v roce 1949), ale několik velkých bloků židovských osad (Guš Ecion, Beitar Jeruzalém, Maale Adumim v Judeji, Samaří v Ariel), jsou na izraelské straně.

Název této pohraniční stavby je předmětem intenzivního politického boje. Například, „BBC“ používá termín „rozdělovací zeď“, což prokazuje kritický postoj vůči izraelské politice. Webové stránky organizací, které je obtížné podezřívat ze sympatií k sionismu („Al-Jazeera“, „elektronická intifáda“), stejně jako u izraelské skupiny podporující odchod z Judeje a Samaří („B’Tselem“, „Peace Now“), jako pravidlo, používají také výraz „přepážky.“ Na oficiálních Izraelských stránkách a stránkách přiklánějících se k národnímu táboru, se bariéra obvykle nazývá „bezpečnostní plot.“

V průběhu minulého týdne byl název objektu na mapě Waze několikrát změněn. Zdá se, že rozvíjející se „editová válka“ je individuální iniciativa uživatelů aplikace s různými politickými názory, a ne plánovaná kampaň, řekl Times of Israel. Mimochodem, oficiální představitelé izraelských skupin jak na levé i pravé straně tábora řekli, že nemají žádný vztah k přejmenování bariéry.

sVAz4dQTgVfFR_91yHt1kt0Po1Rdo7CmIYZ_zj5IOyPBwzp4t-WKoK_LYHYh

V současné době je Waze vlastněn společností Google, která vyvíjí vlastní navigační aplikace s možností upravovat obsah. Nicméně, aby se zabránilo konfliktům, na území Izraele není v současné době k dispozici editaci pro uživatele Google Maps. který nedávno zakoupila společnost Google.

 

Jedna reakce na Elektronický teror

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červen 2014
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv