… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Po vraždění při modlitbách v Jeruzalémě naléhavé zasedání izraelského bezpečnostního kabinetu 4.94/5 (98.82%) 17 ohodnocení

arabské vraždění v syangoze, Jeruzalém, 18. 11. 2014

arabské vraždění v synagoze, Jeruzalém, 18. 11. 2014

Předseda izraelské vlády Benjamin Netanjahu v reakci na brutální masakr Židů, modlících se ranní modlitbu v jeruzalémské synagoze Har Nof, svolává naléhavé zasedání bezpečnostního kabinetu. Slibuje tvrdou odplatu palestinským arabským zločineckým organizacím.

Palestinskoarabské teroristické organizace Hamás a Islámský džihád už vydaly prohlášení, v němž masakr modlících se Židů oslavují.

„Jde o přímý důsledek podněcování, které provádí Hamas a Abú Mázin (přezdívka vůdce terorstické organizace Fatáh a autonomní Palestinské správy Mahmúda Abbáse), podněcování, které mezinárodní společenství nezodpovědně ignoruje,“ prohlásil Netanjahu.

„Na brutální vraždu Židů, kteří se přišli modlit a byli zastiženi vrahy, odpovíme tvrdou rukou,“ dodal premiér.

Netanjahuovo svolání bezpečnostního kabinetu přišlo poté, kdy řada poslanců vyzvala k neprodlenému svolání schůzky. Někteří označili odpornou vraždu spáchanou arabskými zločinci – a výslovně podpořenou Hamasem – za „vyhlášení války“.

Ministr zahraničí Izraele a předsedy strany Izrael náš domov (Jisrael Bejtejnu) Avigdor Lieberman obvinil z odpovědnosti za masakr Abbáse.

„Útok spáchaný v synagoze během modliteb je největším příkladem všech těch odporných teroristických vražd, za něž odpovědnost leží zcela na předsedovi Palestinské správy Mahmúdu Abbásovi. Abbás úmyslně konflikt přeměnil na náboženský konflikt mezi židy a muslimy a vede proti židům systematickou kampaň – včetně toho, kdy označuje židy za nečisté a neoprávněné vstupovat na Chrámovou horu, včetně nařizování těchto útoků,“ prohlásil s odkazem na nedávnou Abbásovu výzvu, aby muslimové „udělali všechny potřebné kroky“ k tomu, aby zabránili židům „znečišťovat“ jejich přítomností Chrámovou horu – vůbec nejsvatější místo judaismu, místo kde stávaly oba Chrámy.

„Je povinností mezinárodního společenství odsoudit Abbásovy antisemitské výroky, které vedou k masakrům, jaký se stal dnes ráno, a dát mu jasně najevo, že někdo, kdo si počíná tak jako on, nemůže být legitimním politickým představitelem,“ dodal ministr zahraničí Izraele.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2014
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archiv