… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Palestinský teroristický útok má další oběť, 17letého chlapce 4.73/5 (94.55%) 11 ohodnocení

Teroristický útok v Jeruzalémě, 5. 11. 2014

Teroristický útok v Jeruzalémě, 5. 11. 2014

Arabský teroristický útok proti zastávce městské hromadné dopravy Šimon HaCadik (Shimon Hatzadik) v Jeruzalémě má další oběť. Dnes ráno v Univerzitním léčebném centru Hadasa podlehl svým zraněním 17letý student ješivy Šalom Aharon Bádání (Shalom Aharon Baadani, שלום בעדני בן), který byl útokem těžce zraněn.

Počet obětí navíc nemusí být konečný, protože v nemocnici je další Izraelec v kritickém stavu.

Palestinskoarabský terorista ve středu v hlavním městě Izraele najel vozidlem do lidí čekajících na tramvajové zastávce. Na místě zahynul drúzský příslušník izraelské Pohraniční stráže Džedán Assad (Jedan Assad) a 14 dalších lidí bylo zraněno, z nich 3 vážně. Po nárazu řidič vystoupil z vozidla a začal železnou tyčí mlátit lidi v okolí. Řádění ukončila až střelba izraelské bezpečnosti, která 48letého arabského zločince Ibrahíma al-Akárího zlikvidovala.

Důstojník Džedán Assad byl za účasti tisíců lidí pohřben včera v drúzské vesnici Bejt Džan (Beit Jann) na severu Izraele za přítomnosti rodiny, přátel a příbuzných i vysokých izraelských představitelů, včetně ministra veřejné bezpečnosti Jicchaka Aharonoviče (Yitzhak Aharonovitch) a ředitele Izraelské policie Jochanana Danina (Yohanan Danino), kteří zavražděného policistu vysoce ocenili. Po Dženánu Assadovi zůstal 5letý syn a manželka, nacházející se v pátém měsíci těhotenství.

Pohřeb Šaloma Aharona Bádaního, který byl příbuzným známého rabína sefardské strany Šas rabiho Šimona Bádaního (Shimon Baadani),  proběhl dnes od 11 hodin místního času na jeruzalémském hřbitově Givat Šaul (Givat Shaul).

Po útoku v Jeruzalémě byli automobilem napadeni také příslušníci Izraelských obranných sil jižně od Betléma. Jeden z nich je ve stabilním stavu, druhý ve středně závažném, ale třetí se nachází na jednotce intenzivní péče a jeho stav se zhoršuje. V případě napadení u Betléma není v tuto chvíli zcela jasné, zda šlo také o teroristický útok anebo jen o nehodu.

K útoku v Jeruzalémě se přihlásilo teroristické Hnutí islámského odporu (Hamas), vládnoucí arabskému autonomnímu Pásmu Gazy. Jako „hrdinskou“ ocenil vraždu také Islámský džihád.

Nad jeruzalémským útokem jásalo i hnutí Fatáh „umírněného“ vůdce autonomní Palestinské správy Mahmúda Abbáse. Na oficiální facebookové stránce Fatáhu se objevila řada karikatur vyzývajících k opakování automobilových útoků na Židy.

přejeď Židy!

přejeď Židy!

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2014
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archiv