… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
„Tato země je naše“ arabští studenti Haifské university mají jasno 5.00/5 (100.00%) 12 ohodnocení

34Tímto nápisem jsou „ozdobeny“  batohy, které nosí část arabských studentů na univerzitní půdě. Na tuto novou provokaci upozornila v týdeníku „Jediot Haifa“ z 21. listopadu Orna Nierenfeld.

Studenti, kteří jsou členy arabských studentských organizací působících na univerzitě chodí po univerzitním kampusu na zádech s černými batohy, na nichž je vyobrazena mapa Izraele a na ní nápis v arabštině „Tato země je naše“. Samozřejmě, že takové provokační chování některých arabských studentů, zvláště ze studentské organizace nacionalistické arabské strany BALAD, dráždí židovské studenty.

Omer, student ekonomie se vyjádřil jasně, že je sice pro svobodu projevu, ale toto již s ní nemá nic společného. „Nelze trpět, aby se studenti procházeli po židovské univerzitě v Izraeli a hlásali tím, že celá země patří jim (čti Arabům). Oni zde žijí, studují, bydlí tu na kolejích a ještě mají tu drzost se tu procházet s batohem a na němž je mapa našeho státu s takovým nápisem. Dnes to jsou pouze batohy, zítra přejdou k činům, aby toto logo změnili ve skutečnost.“

Mluvčí hnutí „Im Tirzu Movement – Hnutí Chcete-li“ Ašer Jair Suzin také uvedl, že v důsledku zastřelení mladého Araba v Kfar Kaně demonstrovali studenti z arabských studentských organizací po celém Izraeli proti bezpečnostním silám a jedno z hesel, která provolávali bylo „Krví a ohněm osvobodíme Palestinu.“ Jeden ze zakladatelů výše uvedeného hnutí, dr. Ronen Shoval říká, že pobuřování arabských studentů na půdě univerzitních kampusů se děje prakticky bez omezení. Nedávno dokonce neznámí pachatelé namalovali na několika místech kampusu Haifské univerzity hákové kříže.

K tomuto problému se též vyjádřil předseda studentské organizace BALADu Imad Shafur, který uvedl, že existuje firma v Ramalláhu, která tyto batohy vyrábí. On sám jej zatím nemá, ale jak uvedl, rád si jej koupí. Podle jeho slov studenti, kteří chodí s takovými batohy věří tomu, co je na nich napsáno. Není mu známo, že by některá studentská organizace koupi batohů kupovala a jejich nošení organizovala. Studenti si prý batohy koupili sami. Je na nich historická mapa našeho palestinského státu a já přijímám názor, že každý člověk má právo svobodně vyjádřit své názory i prostřednictvím nápisu  na batohu, uvedl Imad Shafur.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2014
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archiv