… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Izrael uvedl do provozu obří solární elektrárnu 4.86/5 (97.14%) 7 ohodnocení

fotovoltaické pole Ketura Solar

fotovoltaické pole Ketura Solar

V Aravě byla dnes slavnostně uvedena do provozu největší pole fotovoltaické elektrárny v Izraeli. K národní energetické síti bylo připojeno již několik dní předtím.

„Během šesti dnů bylo do sítě dodáno 1,5 milionu kilowathodin elektřiny,“ uvedl generální ředitel společnosti Arava Power Company Jon Cohen.

Fotovoltaické pole Ketura Solar je v pořadí druhým, ale největším, polem v Izraeli. Sestává z 140.343 panelů na ploše 54,2 hektarů v údolí Arava a je společným podnikem Arava Power Company (ערבה פאוור קומפני) a Électricité de France Energies Nouvelles Israel.

Jeho vybudování od zahájení schvalovacího procesu až do připojení k síti trvalo šest a půl roku, z toho samotná výstavba sedm měsíců. Izraelská elektrická společnost simultánně stavěla připojení pole k národní rozvodné síti.

Pole Ketura Solar nyní do sítě dodává každý den 250.000 kilowatthodin elektřiny.

fotovoltaické pole Ketura Solar

fotovoltaické pole Ketura Solar

Nachází se poblíž kibucu Ketura a jen přes silnici č. 90 od středně velkého solárního pole Ketura Sun, které provozuje Arava Power Company.

fotovoltaické pole Ketura Solar během výstavby

fotovoltaické pole Ketura Solar během výstavby

fotovoltaické pole Ketura Solar během výstavby

fotovoltaické pole Ketura Solar během výstavby

Pole Ketura Sun s výkonem 40 megawattů je druhým velkým fotovoltaickým polem, které bylo v Izraeli uvedeno do provozu. Prvním byla v prosinci 2014 solární elektrárna Neot Hovav s výkonem 37,5 megawattu společnosti Energix Group.

Brzo by do provozu mělo být uvedeno 55megawattové pole Haluziot a 50megawattově pole Zmorot.

V současnosti jsou v Izraeli ve výstavbě solární pole střední velikosti o celkovém výkonu 270 MW a solární pole velké velikosti o celkovém výkonu dalších 200 MW.

Izraelská vláda v říjnu 2013 schválila další kvótu 340 MW, které se měly rozdělit mezi nové solární projekty. K tomu však zatím nedošlo, protože doprovodné předpisy, které měly být schváleny do ledna 2015, zatím přijaty nebyly, na což si stěžují izraelští podnikatelé v oboru výroby elektřiny ze slunečního záření.

Izraelská vláda si dala za cíl pokrývat v roce 2020 celonárodní spotřebu elektrické energie z 10 % obnovitelnou energií. Pokud by to měla být energie solární, bylo by nutné uvést do provozu ještě zdroje o výkonu 800 až 1.000 megawattů, uvedl Jon Cohen. Ten navíc upozornil na to, že tento výkon bude nutné ještě výrazně zvýšit, pokud izraelská vláda schválí doporučení ministerstva životního prostředí na snížení emisí skleníkových plynů o 30 % do roku 2030.

Jedna reakce na Izrael uvedl do provozu obří solární elektrárnu

  • cogavec napsal:

    Podle mého názoru se přehání nebezpečí emisí skleníkových plynů,které vypouští člověk.Obchod s emisními povolenkami je výnosný,na strašení lidí vydělávají různé lobbystické skupiny.Daleko významnější skleníkový plyn než oxid uhličitý je v zemské atmosféře vodní pára.Jen tak pro srovnání,např. jediná sopka na Islandu Bárdarbunga,která soptila zhruba půl roku v letech 2014-2015,denně podle měření překonávala v produkci oxidu uhličitého EU (odhad získaný pomocí měření emisí),v produkci oxidu siřičitého podle odhadu ve špičkách,tedy v prvních měsících až 8X tolik než.EU (oxid siřičitý má mít opačný vliv,tedy přispívat k ochlazování atmosféry).Samozřejmě ke konci činnosti klesly emise pod úroveň emisí EU.

    Panely na obrázku jsou orientovány na jih a nastaveny tak,aby byly v poledne kolmo ke slunci.Tím že jsou tmavé a kolmo orientované k polednímu slunci se mohou zahřát více než okolní povrch a tak přispět k oteplení atmosféry.Představme si,že by celá planeta zčernala solárnímu panely,které by se dokonce natáčely v průběhu dne ke slunci tak,aby byly co nejkolměji.Otázka zní:“Oteplila by se planeta po takovémto zásahu,i kdyby emise oxidu uhličitého poněkud klesly??? 😆 Jinak nemám nic proti solárním elektrárnám,alespoň je poušť využitá.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červenec 2015
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiv