… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Židé nevítáni 5.00/5 (100.00%) 25 ohodnocení

BOJKOTTen, kdo často cestuje do evropských zemí, může pozorovat velmi dramatický obrat v nahlížení na Izrael. Kdysi jsme představovali v očích Evropanů odhodlaný a odvážný národ, který povstal z ruin holokaustu. Dnes se zdá, že v očích mnoha Evropanů představujeme zosobnění brutálního zla, rasistické válečné štváče.

Kdysi jste mohli kdekoli v Evropě sedět v kavárně a bez problémů hovořit mezi sebou ivrit. Dnes je lépe, budete-li drmolit něco nesrozumitelného, abyste se vyhnuli hanbě a bojkotu ze strany Evropanů. Být Izraelcem v dnešní Evropě, není důvodem k hrdosti. Seznámím vás s tím, co se mi nedávno přihodilo ve Švédsku: Byli jsme skupinka čtyř izraelských párů, všichni ve věku 60-70 let, z nichž někteří byli penzionovaní důstojníci. Naše skupinka vešla do jedné kavárny ve Stockholmu a usadila se u stolu. Musím podotknout, že jsme se chovali kulturně a nebyli jsme vůbec hluční.

bojkot zidu v reichuObjednali jsme si něco k pití, podobně jako ostatní hosté, kteří tam v tu dobu seděli. Mezitím jsem spolu hovořili ivrit. Tu jeden z číšníků nás slyšel, že mluvíme hebrejsky a řekl to vedoucímu kavárny. Ten přišel k našemu stolu a oznámil nám, že lituje, ale že nás nemůže obsloužit. „V poledne se zde podávají pouze obědy. Prosím, odejděte,“ řekl. Bylo to pro nás velmi skličující pocit. Kdybychom mluvili jinou řečí, nikdo by si nás nedovolil vyhodit.

Švédsko však není jedinou zemí, kde nenávist k Izraeli nabírá obrátky. Tato nenávist k Izraeli se pociťuje v celé Skandinávii. Její obyvatelé jsou pod vlivem neustálé protiizraelské propagandy a indoktrinace zaplavující sociální sítě jako například Twitter. Používání sociálních sítí s cílem šíření teroristické nenávistné a antisemitské protiizraelské propagandy je velmi znepokojující jev, který si žádá řešení na státní úrovni. Je nutné zapojit stovky nebo i více lidí, kteří budou účinně reagovat na lži antisemitů a vyvracet je.

Yediot achronot 12.8.2015

2 reakce na Židé nevítáni

  • Josef napsal:

    švédové hrajou dobře hokej, švédové hrajou dobře hokej, švédové hrajou dobře hokej, ale nemohu si vzpomenout, co ještě hrajou dobře, v Praze kdysi něco ukradli a ještě nevrátili

  • Jerry007 napsal:

    Známá žijící od 70. let ve Švédsku vypráví neuvěřitelné skazky o projevech rovnostářství a antidiskriminačních aktivitách švédské společnosti, která nemá nic podstatnějšího na práci. Aktuálně například nedávno obžalovali z diskriminaci cukráře, jehož předek před cca 200 lety začal vyrábět koule z tmavé čokolády, které tehdy nazval „Neger bollar“, aby zdůraznil původ čokolády, resp. suroviny k její výrobě dovážené snad z Ghany. Recept si rodina předávala a vyráběla dezert velmi úspěšně až do dneška, kdy si za výlohou vystaveného zboží povšiml nějaký horlivec, který uspořádal před cukrářstvím demonstraci. Chudáka cukráře začala vyšetřovat policie a nic nepomohlo, že šlo o historický název zboží dokonce prý uváděné v turistických průvodcích.

    Zbývá otázka, kdo půjde demonstrovat k výše uvedené kavárně? Jde přeci o „krystalický případ diskriminace“, jak by to jistě označila naše nejznámější ochránkyně diskriminovaných. A pročpak se jednou demonstruje a jindy nikoliv? Není i to projevem diskriminace?

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Srpen 2015
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv