… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Izrael a Palestinská správa podepsaly dohodu o 3G mobilní síti pro arabská autonomní území 5.00/5 (100.00%) 9 ohodnocení

izraelský Koordinátor vládních aktivit na Územích generálmajor Joav Mordechaj a ministr občanských záležitostí Palestinské správy Husajn al-Šejch

izraelský Koordinátor vládních aktivit na Územích generálmajor Joav Mordechaj a ministr občanských záležitostí Palestinské správy Husajn al-Šejch

Izraelský Koordinátor vládních aktivit na Územích generálmajor Joav Mordechaj (Yoav Mordechai) a ministr občanských záležitostí Palestinské správy Husajn al-Šejch (Hussein al-Sheikh) dnes podepsali memorandum, které by mělo do 3 až 6 měsíců umožnit vznik mobilní telefonní sítě 3. generace na území arabské autonomie v Judeji a Samaří.

Dnešní psaná dohoda je konkretizací rámcové dohody z 13. srpna 2015, kterou byly rámcově sladěny technické podmínky. Vznik sítě 3. generace přinese do arabské autonomie v Zemi Izrael zejména rychlý mobilní internet.

vysílač sítě 3. generace (ilustrační foto)

vysílač sítě 3. generace (ilustrační foto)

Palestinskoarabští mobilní operátoři Džavál (Jawwal, جوال,, dceřiná společnost komunikačního společnosti Paltel – Palestinian Telecommunication Group, مجموعة الاتصالات الفلسطينية) a Wataníja (Wataniya, الوطنية للاتصالات, obchodní značka společnosti Ooredoo Kuwait) usilují o možnost provozovat 3G mobilní síť již delší dobu. Dosud si museli kmitočtová pásma komerčně pronajmout od izraelských operátorů, provozovali jen sítě 2. generace a přicházeli tím o možnost větších zisků.

Podle prozatímních mírových dohod má konečné slovo při debatě o přidělení kmitočtů Izrael. Vzniku mobilní sítě 3. generace na arabských autonomních územích v Judeji a Samaří bránila donedávna absence palestinsko- izraelské dohody o rozdělení kmitočtového spektra. Území arabské autonomie  je nevelké a přiléhá k izraelskému území, proto bylo sladění technických parametrů tak, aby nedocházelo k vzájemnému rušení sítí, nezbytné. S ohledem na omezené množství volných kmitočtů byla jednání složitá. Průlom přišel v letos v létě, kdy Izrael přidělil svým operátorům kmitočty pro vysokorychlostní 4G sítě, čímž si uvolnil ruce k přerozdělení kmitočtů pro 3G.

„Je to průlom,“ uvedl v srpnu ministr telekomunikací a informačních technologií Palestinské správy Allám Músa (Allam Mousa). „Na poslední schůzce byly učiněny určité návrhy v souladu s našimi požadavky a předloženy určité připomínky, které prostudujeme a které nám umožní dosáhnout našich požadavků. Není to ještě konečná dohoda – jen další kolo – ale v tomto kole bylo dosaženo větších výsledků, než v předchozích,“ dodal tehdy.

Nyní už se obecná shoda přetavila v konkrétní ujednání o rozdělení frekvencí, které podle generálmajora Mordechaje „bylo učiněno po přezkoumání bezpečnostním establishmentem a profesionálním prověření izraelským ministerstvem komunikací.“

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2015
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv