… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Nejvyšší představitel koptské církve navštívil Izrael 5.00/5 (100.00%) 17 ohodnocení

Theodoros II. koptský patriarchaV egyptských sdělovacích prostředcích vzbudila rozruch návštěva koptského papeže a patriarchy alexandrijského a patriarchy celé Afriky Theodora II. (Πάπας και Πατριάρχης Αλεξανδρείας και πάσης Αφρικής Θεόδωρος Β΄) v Izraeli. Je to první návštěva hlavy koptské církve v Izraeli po 48 letech. Biskup Theodoros II. přibyl do Jeruzaléma, aby se zúčastnil pohřbu metropolitního arcibiskupa Jeruzaléma a Blízkého východu dr. Anby Abrahama. Smuteční obřady za zesnulého patriarchu dr. Anbu Abrahama se konaly v sobotu v hlavním řecko-ortodoxním kostele ve Východním Jeruzalémě. Obřadům byli přítomni všichni představitelé křesťanských církví v Izraeli a ve Východním Jeruzalémě a mnozí diplomaté.

Theodoros II. alexandr. patriarcha -Arutz 7Po šestidenní válce roku 1967 Svatý synod koptské církve v Alexandrii zakázal navštěvovat svým věřícím křesťanská svatá místa v Izraeli a byla proti jakékoli normalizaci vztahů s „sionistickou okupační mocí“. Roku 2012 zesnul předchozí alexandrijský patriarcha Šenuda III. a na uvolněný stolec usedl patriarcha Theodoros II. Nový patriarcha výslovně nezakázal koptským věřícím návštěvy Izraele, což se během posledních tří let projevilo v postupném zvyšování počtu egyptských koptských poutníků, kteří navštívili svatá křesťanská místa na území Izraele.
Theodorova návštěva Jeruzaléma vyvolala silnou kritiku v egyptských sdělovacích prostředcích. Theodoros II. byl obviněn i z toho, že „do Izraele letěl letadlem izraelského velvyslance“. Egyptský deník Al – Masry Al –Youm (المصري اليوم) obvinil patriarchu, že porušil panarabský bojkot Izraele. Někteří v egyptských sdělovacích prostředcích vyjádřili dokonce obavu, že patriarchova návštěva bude příkladem pro miliony egyptských koptských věřících, aby navštívili Izrael.
Náměstek izraelského ministra pro regionální rozvoj Ajúb Kara, který patriarchu Theodora II. doprovázel , sdělil deníku Jisrael Hayom, že hlavním tématem během osobního rozhovoru s patriarchou, který mezi oběma proběhl, bylo právě zvýšení počtu křesťanských poutníků do Svaté země. Kara vyslovil naději, že v dohledné době přibyde mnohem větší počet egyptských poutníků, kteří navštíví křesťanská svatá místa.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2015
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv