… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Přehled teroristických útoků za posledních 24 hodin v Izraeli 5.00/5 (100.00%) 26 ohodnocení

12274631_10153324008407689_2436534510151493921_n

Hadar Buchris (21) oběť dnešního teroristického útoku na křižovatce Gush Ezion

Teroristický útok na křižovatce Gush Ezion. Při přípravě tohoto souhrnu teroristických útoků během posledních 24 hodin, došla informace o dalším teroristickém útoku na křižovatce Gush Ezion, ano na témže místě, kde došlo k útoku ve čtvrtek večer. Mladá žena byla pobodána palestinským Arabem, kterého zastřelili po činu voják, který yl nedaleko. Dívka byla s těžkým zraněním převezena do jeruzalémské nemocnice, kde svým zraněním podlehla.

TERORISTKA z COMET CHATMAR - nuzTeroristka zneškodněna Dnes v ranních hodinách na křižovatce Hativa merchavit (צומת חטמ“ר) v Samaří se pokusila palestinská teroristka s nožem zavraždit Židy, kteří tam stopovali. V tu chvíli k místu přijížděl autem bývalý starosta Oblastní rady Samaří Geršon Mesika. Když Mesika spatřil teroristku a taseným nožem v ruce, nepochyboval o jejích vražedných úmyslech. Autem na ni najel a srazil ji na zem. Dívka po té nůž zvedla a vstala s tím, že svůj úmysl dokončí, jeden z přítomných vojáků  na teroristku vystřelil. Teroristka byla zneškodněna. Jak později Mesika uvedl, když jel ve směru křižovatky Tapuach, spatřil mladou ženu s pokrytou hlavou a s nožem v ruce, tak mu bylo ihned jasné, o co se jedná. Geršonu Mesikovi bylo již vyhrožováno ze strany Hamásu.

KFAR ADUMIM KRIZOVATKAPokus o vraždu izraelského řidiče
Dnes dopoledne na křižovatce Kfar Adumim se střetly dvě auta, palestinský taxik a izraelské auto. Na místě nebyli nalezeni žádní poranění střelbou, ani nožem. Řidič izraelského vozu Šmuel Šapira (51) byl odvezen dobrovolníky „Ichud Hacala“ (podobná organizace první pomoci Červeného kříže) s lehhým zraněním do jeruzalémské nemocnice Hadasa Ejn Kerem. Zranění izraelského řidiče způsobil náraz palestinského taxiku do jeho auta. Svědci, kteří byli na místě srážky vypověděli, že Palestinec, který z taxiku vyběhl, měl v ruce nůž a izraelský řidič s ním zápasil. Palestinský taxikář – terorista byl poté se tam nacházejícími vojáky zastřelen. Případ dosud vyšetřují izraelské bezpečnostní síly.

KFAR ADUMIM KRIZOVATKA II.

KYRIAT GAT
Včera večer, 21. listopadu po 18.30 hodině na ulici David ha-melech v Kyriat Gatu se palestinský terorista pokusil zavraždit čtyři civilisty. Terorista pobodal 51 letého muže, dvě ženy ve věku 58 a 44 let a také pobodal 12 letou dívku. Všechny oběti byly převezeny do aškelonské nemocnice Bar-Zilai, kde lékaři stanovili, že u všech zraněných se jedná o bodná zranění v horní části těla a míra zranění je střední až těžká. Nutno zdůraznit, že zranění nejsou v ohrožení života. Na místě činu se shromáždili lidé, kteří omylem za teroristu považovali beduína z Segev Šalom, který se v tu chvíli nalézal v blízkosti místa činu. Povalili ho na zem a začali bít. Mohlo by dojít k nejhoršímu, kdyby na místo nepřijeli pohraničníci a beduína nevyprostili z davu rozlícených lidí. Raněného beduína pohraničníci odvezli také do aškelonské nemocnice, kde se mu dostalo ošetření a jeho zranění bylo posouzeno jako lehké.

KYRIAT GAT III.

KYRIAT GAT
Po několikahodinovém intenzivního pátrání, byl nakonec terorista nalezen a zadržen. Terorista, 18 letý Palestinec z oblasti Hebronu, který pracoval jako stvební dělník ve městě, ale bez povolení k pobytu na území Izraele, byl nalezen v úkrytu na dvoře jednoho z rodinných domů v Kyriat Gatu. Dům, na jehož dvoře se terorista skrýval, se nalézal relativně nedaleko místa činu. Také nůž, kterým se terorista pokusil zavraždit kolemjdoucí, se našel a byl předán do kriminalistické laboratoře ke zkoumání. KYRIAT GAT IV. HLEDANI TERORISTY

2 reakce na Přehled teroristických útoků za posledních 24 hodin v Izraeli

  • prager napsal:

    Nad takovými zprávami se musí normálnímu člověku zvedat žaludek. Dokázal bych pochopit, že nějaký Arab se sebevražednými sklony napadne nožem vojáka nebo policistu. Ale že na ulici ubodá mladou ženu-civilistku? To je naprostý hnus. A jestli si takový člověk myslí, že mu takové činy schvaluje Bůh, tak ten jeho Bůh je pak ve skutečnosti Ďábel.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Listopad 2015
Po Út St Čt So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiv