… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
UNESCO přepisuje historii 5.00/5 (100.00%) 23 ohodnocení

har 3Organizace pro výchovu, vědu a kulturu UNESCO, která spadá pod OSN na svém půlročním zasedání minulý týden odsoudila „izraelskou agresivní činnost v mešitě Al Aqsa“. UNESCO, které se zabývá také ochranou a rekonstrukcí památkových objektů a archeologických památek na světě, přijalo na žádost Palestinské autonomie rozhodnutí, že již nebude používat termínu Chrámová hora (Temple Mount), ale mešita Al Aqsa. UNESCO tímto svým bezpříkladným rozhodnutím přijalo pozici Palestinské samosprávy, která odmítá jakékoliv spojení hory Moria, t. j. Chrámové hory v Jeruzalémě s existencí prvního a druhého Chrámu. Striktně odmítá izraelské tvrzení, že Chrámová hora je nejsvětějším místem židovského národa. Tato ostudná politická rezoluce UNESCO byla přijata 33 zeměmi, 6 států hlasovalo proti a 17 se jich zdrželo. Pro hlasovali například Rusko, Francie, Španělsko, Slovinsko a Švédsko. Izraelský představitel při UNESCO Carmel Shama-haCohen uvedl, že Palestinci neustále pokračují ve vedení lživé protiizraelské kampaně a zvláště pak kampaň proti spojení Židů s Jeruzalémem a svatými historickými místy.

Předseda vlády Benjamin Netanijahu včera uvedl, že „se jedná o další absurdní rezoluci OSN. UNESCO ignoruje výjimečné historické spojení židovstva s Chrámovou horou. Je to místo, uvedl Netanijahu, kde tisíc let stály první a druhý Chrám a všichni Židé světa se k tomuto místu obraceli ve svých modlitbách po tisíce let. UNESCO přepisuje zásadní část v historii lidstva a tak znovu dokazuje, že existuje stále hlubší dno, na něž by mohlo ještě klesnout.“ Se svou kritikou UNESCA se přidal i poslanec Knessetu a předseda strany Ješ atid Yair Lapid. Koncem týdne poslal dopis generální tajemnici UNESCO Irině Bokové dopis, v němž ji žádá, aby se zasadila o zrušení této ostudné rezoluce, která je skvrnou na OSN. Lapid v dopise ještě dodal, že „tato rezoluce je ubohým pokusem přepisovat dějiny a přepisovat skutečnost a je součástí pokračujícího politického tažení proti Izraeli a židovskému národu. Palestinská nepřátelská rétorika v souvislosti s Chrámovou horou, která se vždy projeví jako lživá, stála v této vlně teroru již desítky izraelských životů. Vaše rezoluce živí a podporuje tuto vlnu teroru a bude mít na svědomí další nevinné oběti. Nebudete se moci zbavit za ni odpovědnosti.“

Nelze opomenout také historii raného křesťanství, které podle křesťanské tradice spojuje Druhý jeruzalémský Chrám s působením  Ježíše.  Je tedy s podivem, jak mohly země vycházející z křesťanské tradice hlasovat ve prospěch znevážení své vlastní náboženské a kulturní tradice.

Zcela je opomenuta v této problematice informace, že mbliuslimští Arabové dobyli na Byzantincích tehdejší Palestinu roku 638 o.l.

Není bez zajímavosti podotknout, že i velký muftí jeruzalémský Amin Haj al-Huseini, jehož nikdo nemůže považovat ani náznakem za přítele Židů, uvádí ve své knize o Jeruzalému, že na Chrámové hoře byl Šalamounův Chrám..

Jedna reakce na UNESCO přepisuje historii

  • Josef napsal:

    prorok Zachariáš-a všechny národy se postaví proti Jeruzalému (volně), ale víte jak to dopadne…..kdyby OSN (které je asi povede) napsalo, že Ježíš podle jistých arabských pramenů měl arabské rodiče, tak to už se mnou ani nehne 😕

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Duben 2016
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Archiv