… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
ŠEJCH RAED SALAH ZATČEN 5.00/5 (100.00%) 15 ohodnocení

Zvláštní policejní komando zatklo dnes nad ránem hlavního pobuřovače Islámského hnutí ((תנועה האיסלאמית, které stojí mimo zákon, šejcha Raeda Salaha. Salah bude vyšetřován izraelskou policií pro podezření z pobuřování, podpory a z činnosti v nelegálním společenství. Šejch Raed Salah je vůdcem severního křídla Islámského hnutí a jeden z vysoce postavených muslimských náboženských vůdců v Izraeli. Salah byl zatčen během policejní razie, kterou provedla policie v jeho domě v Umm al-Fachm. Připomeňme, že z tohoto arabského města také pocházela trojčlenná teroristická banda Jabarínů, která na Chrámové hoře zavraždila dva policisty. (Publikováno v eretz.cz 22.7.).

Raed Salah byl od raních hodin vyšetřován na odboru LAHAV 433, což je policejní odbor vyšetřující těžké zločiny s dalekosáhlým dopadem. Šejch je podezřelý z pobuřování, z nabádání k násilí, teroru, z podpory nelegálního společenství a z činnosti v něm. Salah byl zatčen v souvislosti s událostmi, které se stali zhruba před rokem, ale také v souvislosti s vraždou policistů na Chrámové hoře letos v červenci a se vším, co poté následovalo. Po zavražděni policistů na Chrámové hoře Raed Salah na shromáždění v Umm al-Fachmu hovořil o zásluhách šahídů a veřejně chválil vrahy, kteří by měli být vzorem pro ostatní. Vyšetřování potvrdilo, že slova podezřelého padají na úrodnou půdu a jsou motivací k páchání teroristických činů. Vyšetřování Raeda Salaha se vede v součinnosti se Službou všeobecné bezpečnosti – Šin Bet a bylo povolené Generální prokuraturou Izraele, se souhlasem právního poradce vlády. Ministr pro vnitřní bezpečnost Gil’ad Erdan uvedl, že buřič Salah vedl hnutí, jehož radikální ideologie vedla k teroru a vraždám. Salah osobně se vyjadřoval ve svých projevech tak, že nabádal k radikalismu, potažmo k terorismu a vraždám, proto jeho osoba představuje nebezpečí pro společnost. Raed Salah nepředstavuje bezpečnostní riziko jen pro Izrael, ale i pro Velkou Británii, kam mu před časem nepovolili vstup a také nedávno mu odmítlo povolit vstup na své území Jordánsko. Ministr spojů Ajub Kara uvedl, že by bylo správné zbavit Raeda Salaha izraelského občanství a vypovědět jej ze země.

 

 

 

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Srpen 2017
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiv