… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Prohlášení o uznání Golanských výšin za součást Státu Izrael 5.00/5 (100.00%) 9 ohodnocení

Prezident USA Donald Trump a premiér Izraele Benjamin Netanjahu s prohlášením o uznání izraelské svrchovanosti nad Golanskými výšinami, Bílý dům, Washington D.C., 25. 3. 2019

Prezident USA Donald Trump a premiér Izraele Benjamin Netanjahu s prohlášením o uznání izraelské svrchovanosti nad Golanskými výšinami, Bílý dům, Washington D.C., 25. 3. 2019

Stát Izrael převzal kontrolu Golanských výšin v roce 1967, aby zajistil svoji bezpečnost před vnějšími hrozbami. Dnes agresivní skutky Íránu a teroristických skupin, včetně Hizballáhu, v jižní Sýrii nadále dělají z Golanských výšin potenciální místo k útokům na Izrael. Jakákoliv možná budoucí mírová dohoda v oblasti musí zohledňovat potřebu Izraele chránit se před Sýrií a dalšími regionálními hrozbami. S ohledem na tyto jedinečné okolnosti je proto vhodné uznat izraelskou svrchovanost nad Golanskými výšinami.

Nyní proto, já, Donald J. Trump, prezident Spojených států amerických, na základě pravomoci, kterou mi svěřila ústava a zákony Spojených států, tímto prohlašuji, že Spojené státy uznávají, že Golanské výšiny jsou součástí Státu Izrael.

Na důkaz toho podepisuji svojí rukou tohoto dvacátého pátého dne měsíce března, roku našeho Pána dvou tisícího devatenáctého, a roku nezávislosti Spojených států amerických dvou stého čtyřicátého třetího.

Donald J. Trump

Proclamation on Recognizing the Golan Heights as Part of the State of Israel

The State of Israel took control of the Golan Heights in 1967 to safeguard its security from external threats. Today, aggressive acts by Iran and terrorist groups, including Hizballah, in southern Syria continue to make the Golan Heights a potential launching ground for attacks on Israel. Any possible future peace agreement in the region must account for Israel’s need to protect itself from Syria and other regional threats. Based on these unique circumstances, it is therefore appropriate to recognize Israeli sovereignty over the Golan Heights.

NOW, THEREFORE, I, DONALD J. TRUMP, President of the United States of America, by virtue of the authority vested in me by the Constitution and the laws of the United States, do hereby proclaim that, the United States recognizes that the Golan Heights are part of the State of Israel.

IN WITNESS WHEREOF, I have hereunto set my hand this twenty-fifth day of March, in the year of our Lord two thousand nineteen, and of the Independence of the United States of America the two hundred and forty-third.

DONALD J. TRUMP

Originální text převzat z oficiální internetové stránky úřadu prezidenta USA , kde byl zveřejněn pod názvem Proclamation on Recognizing the Golan Heights as Part of the State of Israel. Překlad provedla redakce Eretz.cz.

 

distrikty Izraele se zvýrazněním Golanských výšin v rámci Severního distriktu

distrikty Izraele se zvýrazněním Golanských výšin v rámci Severního distriktu

 

3 reakce na Prohlášení o uznání Golanských výšin za součást Státu Izrael

  • gugi napsal:

    Existence Velké Izraele se datuje již od dob, kdy si obyvatelé neobjevené Ameriky rozbíjeli hlavy sekeromlaty. Nicméně jsme rádi, že U.S.A. vzaly právně kvalifikovaným způsobem na vědomí historické faktum. 😎

  • gugi napsal:

    Vy v kondicionálu vynechejte slovo které se Vám zlíbí. Já tak nečiním z dobrých důvodů. Očekávám. že jednou bude realizována alija celé naší populace. Mluvím o desítkách milionů duší. Představa, že tento počet se vtěsná so současných politických hranic, je nesprávná. Proto pohlížím právě směrem východním…
    Begin, Šamir … a další… 😀
    ארץ ישראל השלמה

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Březen 2019
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiv