… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
biologické zbraně

images18ENF24ZPodle nejnovějších zpráv syrská armáda má v rukou počítač, jehož majitelem byl jakýsi tuniský občan jménem Mahmad, který byl bojovníkem Islámského státu (IS, dříve ISIL). Počítač byl ukořistěn Syrskými jednotkami v oblasi, kde se skrývali ozbrojenci IS. V počítači pak syrští vojáci našli směrnice jak vyrobit biologické zbraně a možnosti jejich použití. V počítači byly nalezeny soubory obsahující desítky stránek s do detailu vypracovanými postupy výroby a použití zbraní hrona madného ničení.
Pokračovat ve čtení “Počítač Islámského státu s plány na výrobu zbraní hromadného ničení” »

Sýrie, zásah 30. 1. 2013

zásah výzkumného ústavu v Sýrii 30. 1. 2013

Izraelský letecký úder v Sýrii, k němuž došlo minulý týden, stále obestírají nejasnosti. Zatímco první zahraniční zprávy hovořily o úderu na konvoj převážející zbraně, syrská vláda následně oznámila, že terčem se stal vojenský výzkumný ústav v Džamráji u Damašku. Pravda může být obojí.

Záběry, které zveřejnila syrská vláda, naznačují, že úder byl skutečně veden na výzkumné zařízení, ovšem podle zpráv amerických i regionálních médií se jednalo o zařízení vojenské, kde pravděpodobně probíhal výzkum chemických a biologických zbraní.

Pokračovat ve čtení “Na co vlastně udeřil Izrael v Sýrii? (+ video)” »

Avigdor Lieberman

Avigdor Lieberman

Izrael je připraven vojensky zasáhnout, pokud by se libanonskému Hizballáhu (Alláhově straně) podařilo získat chemické zbraně Bašára Assada (Bashar Assad), varoval včera v Bruselu izraelský ministr zahraničí Avigdor Lieberman.

„Jakmile uvidíme, že Syřané předávají chemické a biologické zbraně Hizballáhu, je to pro nás kritická hranice a z našeho pohledu jasný ‘casus belli’,” prohlásil Lieberman za použití latinského termínu k označení důvodu k válce.

Pokračovat ve čtení “„Izrael půjde do války, pokud Hizballáh získá chemické zbraně“” »

cvičení civilní obrany

Izraelská ministerstva obrany a zdravotnictví upořádají příští úterý a středu cvičení „Oranžový plamen 6“, při němž se bude simulovat „nekonvenční teroristický“ útok. Nacvičována bude reakce na vypuknutí nakažlivé nemoci, útok a nakažení měst na severu Izraele, zejména oblastí Afuly, Tiberias a Nazaretu v Galileji.

Ministerstvo obrany chce příští rok provést další cvičení v oblasti boje proti nekonvenčnímu terorismu.

Pokračovat ve čtení “Izrael se připravuje na biologický teroristický útok” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červen 2021
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiv