… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Nicolas Sarkozy

vlajka RuskaObrana blízkovýchodních křesťanů se stala Putinovým strategickým aktivem a je v dokonalém souladu s misí moskevského patriarchátu. Kreml zvažuje, že udělí občanství asi 50 000 syrských křesťanů z regionu Qualamun poté, co od nich moskevské ministerstvo zahraničních věcí obdrželo kolektivní žádost. V prohlášeních vydaných v uplynulých několika dnech mluvčí prezidenta Putina a ministerstva potvrdili, že žádost posuzují nejvyšší ruské orgány. „Poprvé od Kristova narození nám křesťanům v Saidnaye a Maara Saidnaye, Malúle a Maarunu hrozí, že budeme vyhnáni z naší země.“

Pokračovat ve čtení “Ruský „protektorát“ nad křesťany na Blízkém východě” »

Binjamin Netanjahu a Barack Obama

Binjamin Netanjahu a Barack Obama

Je známo, že předseda izraelské vlády Benjamin Netanjahu (Binyamin Netanyahu) a prezident USA Barack Obama nemají dobré vztahy, nicméně zdá se, že jsou ještě horší, než si mnozí mysleli.

Včera vyšla kniha „Double Down“ novinářů MSNBC Marka Halperina a Johna Heilemanna, která odhaluje příběh kampaně a voleb prezidenta USA v roce 2012 a obsahuje mimo jiných i Obamovo vyjádření o Netanjahuovi.

Pokračovat ve čtení “Obama: Bibi Netanjahu je osina v prdeli…” »

Nicolas Sarkozy a Mahmúd Abbás

Nicolas Sarkozy a Mahmúd Abbás

Bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy byl hlavním řečníkem na gala večeři, kterou 24. ledna 2013 uspořádal v Ženevě Keren HaJesod-Spojená izraelská výzva. Za 45minutový projev dostal 150.000 euro – aby pak před šokovanými posluchači zkritizoval Izrael, informuje včerejší vydání francouzského týdeníku Le Nouvel Observateur.

Galavečer uspořádala v Ženevě tamní židovská komunita, účastnilo se ho 450 hostů a hlavním řečníkem byl Sarkozy, jehož gáži uhradila v Monaku žijící filantropka Lily Safra.

Pokračovat ve čtení “Nicolas Sarkozy si vzal 150.000 euro za projev odsuzující Izrael” »

Francois Hollande s čerstvě jmenovanou vládou

Francois Hollande s čerstvě jmenovanou vládou

Nově zvolený francouzský prezident Francois Hollande jmenoval po svém vítězství novou vládu, z jejíchž 34 členů jsou 3 muslimové. Stalo se tak poté, kdy tento levicový socialistický kandidát v prezidentských volbách získal 93% muslimskou podporu – díky níž porazil dosavadního prezidenta Nicolase Sarkozyho.

Hollande v druhém kole prezidentských voleb zvítězil o 2,3 procentního bodu, když získal 51,64 % (18.000.668) platně odevzdaných hlasů, zatímco Sarkozy 48,36 % (16.860.685). Pro Hollandea hlasovalo přibližně 1,7 muslimů – přičemž on volby vyhrál jen o 1,14 milionu hlasů.

Pokračovat ve čtení “Francouzská revoluce roku 2012: Tři muslimové ve vládě” »

Velvyslanectví Francie v IzraeliPokud by se volby prezidenta Francie konaly jen mezi francouzskými občany žijícími v Izraeli, drtivě by s takřka 93 % hlasů zvítězil dosavadní prezident Nicolas Sarkozy.

Sarkozymu se sice ve francouzských prezidentských volbách podařilo takřka stáhnout až 20% náskok jeho soupeře, socialisty Francoise Holladea, ten však nakonec včera s 51,7 % všech hlasů zvítězil.

Francie umožňuje svým občanům v zahraničí hlasovat v národních volbách. Ze 9.899 hlasů francouzských občanů žijících v Izraeli jich Hollande získal jen 713 (7,2 %), zatímco Sarkozy 9.186 (92,8 %).

Pokračovat ve čtení “Francouzští občané v Izraeli drtivě volili Sarkozyho” »

francouzský ministr vnitra Gueant po setkání s představiteli francouzských muslimů

francouzský ministr vnitra Gueant po setkání s představiteli francouzských muslimů

Francie v rámci nové strategie vůči rostoucí vlně muslimského terorismu vyhošťuje pět „zahraničních islámských radikálů.“ OSN, která pravidelně kritizuje Izrael za deportace arabských teroristů, mlčí.

Francouzská akce následuje po vraždách sedmi lidí – tří vojáků, rabína a tří dětí z židovské školy v Toulouse – teroristou Mohamedem Merahem, napojeným na Al-Kajdu. Ten byl následně před dvě týdny zabit francouskou policií.

Pokračovat ve čtení “Francie vyhošťuje radikální muslimy” »

u školy Ozar HaTora v ToulouseAktualizováno. Neznámý střelec na motocyklu zahájil dnes ráno střelbu na lidi čekající před židovskou školou Ozar HaTorah (אוצר התורה) na rue Jules-Dalou v Toulouse na jihozápadě Francie. První zpráva hovořila o 2 mrtvých dětech a dospělém, posléze vyšlo najevo, že zavražděny byly 3 děti a jeden dospělý. Další lidé jsou zraněni.

Oběťmi jsou rabi Jochanan Sandler (Yonatan Sandler) z Kirjat Jovel (Kiryat Yovel) v Jeruzalémě, jeho synové – 6letý Arje (Aryeh) a 3,5letý Gavriel a 8letá Miriam Monsonegro, dcera ředitele  školy Ozar HaTorah Jákova Monsonega (Yaacov Monsonego).

Pokračovat ve čtení “AKTUÁLNĚ: Střelba na žáky židovské školy v Toulouse – mrtvé děti a dospělý (+ foto)” »

Ostatky zaživa upálených Arménů poblíž Muş (zdroj: Wikipedia)

Francouzský parlament předevčírem přijal zákon, podle něhož bude trestným činem popírání genocidy, kterou před takřka sto lety spáchali muslimští otomanští Turci na křesťanských Arménech. Ti žili na území celého dnešního Turecka, zejména pak v jeho východní části.

Zákon byl v Senátu přijat většinou 127 ku 86 hlasům, 24 senátorů se hlasování zdrželo. Trest až 1 roku vězení a pokutu až 45.000 euro bude možné uložit tomu, kdo zabíjení Arménů popírá nebo „urážlivě minimalizuje.“

Pokračovat ve čtení “Francie přijala zákon o genocidě Arménů, Turecko hystericky zuří” »

Evropská unie vs. Islámská republika Írán

Evropská unie vs. Islámská republika Írán

Ministři zahraničních věcí 27 členských zemí Evropské unie dnes v Bruselu oficiálně odsouhlasili přijetí zákazu dovozu ropy z Islámské republiky Írán. Embargo je součástí rozsáhlejšího komplexu sankcí, kterými se Unie snaží přimět šíitský islámský režim k upuštění od programu vývoje jaderné zbraně.

Embargo na nové dovozy a dohody o nich vstupuje v platnost okamžitě, již existující kontrakty musí být ukončeny od 1. července 2012.

Pokračovat ve čtení “Evropská unie uvalila ropné embargo na Írán” »

Recep Tayyip Erdogan

Turecko dělá maximum, aby zabránilo ve francouzském Národním shromáždění přijetí zákona, který prohlásí za trestný čin popírání genocidy Arménu v roce 1915. Při genocidě podle arménských pramenů v důsledku masakrů a masových deportací, spáchaných Turky, zahynulo 1,5 milionu Arménů.

Turecký prezident Abdullah Gül varoval Francouze, že ohrožují staletí přátelství výměnou za „malé politické kalkulace.“ Turci považují francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho za nepřátelského a za hlavní překážku své snahy o vstup do Evropské unie. Politickými kalkulacemi, které Gül zmínil, byla zřejmě Sarkozyho snaha odlákat voliče Národní frontě, která má nepřátelský postoj k francouzské muslimské populaci.

Pokračovat ve čtení “Turecko se snaží přimět Francii, aby nekriminalizovala popírání genocidy Arménů” »

Obama a Sarkozy na summitu G20

Francouzský prezident Nicolas Sarkozy způsobil diplomatické faux pas, když v domněle soukromém rozhovoru s prezidentem USA Barackem Husseinem Obamovou prohlásil, že izraelský premiér je lhář. Také Američan pronesl na adresu Izraelce negativní poznámku.

Sarkozy a Obama spolu mluvili v soukromé místnosti po tiskové konferenci summitu G20 v Cannes. Nevěděli však, že mají stále zapnuté mikrofony a slyší je novináři před místností, kteří mají na hlavě sluchátka k poslechu překladu tiskové konference. Konverzaci zveřejnil francouzský web Arret sur Images.

Pokračovat ve čtení “Sarkozy soukromě Obamovi: „Netanjahu je lhář“” »

Nicolas Sarkozy a Mahmúd Abbás

Nicolas Sarkozy a Mahmúd Abbás

Podle francouzského satirického a investigativního časopisu Le Canard Enchaîne si prezident Francie Nicolas Sarkozy myslí, že myšlenka židovského státu je „hloupá.“

„Je hloupé mluvit o židovském státu,“ prohlásil Sarkozy o prohlášení izraelského premiéra Binjamina Netanjahua (Binyamin Netanyahu), že skutečný mír nelze dosáhnout, dokud představitelé palestinských Arabů neuznají Izrael jako židovský stát.

„Je to jako říci, že tenhle stůl je katolický,“ dodal. „V Izraeli jsou dva miliony Arabů.“

Pokračovat ve čtení “Sarkozy odhodil masku: Židovský stát je „hloupý“ nápad” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červen 2021
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiv