… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
palestinští Arabové (tzv. Palestinci)

Prezident USA Donald Trump u Západní zdi, Jeruzalém, Izrael, 22. května 2017; foto Matty Stern/U.S. Embassy Tel Aviv

Prezident USA Donald Trump u Západní zdi, Jeruzalém, Izrael, 22. května 2017; foto Matty Stern/U.S. Embassy Tel Aviv

Prezident Spojených států amerických Donald Trump dnes jménem své země uznal Jeruzalém za hlavní město Státu Izrael. Stalo se tak v prohlášení, které bylo živě přenášeno do celého světa. Přinášíme videozáznam a úplný text prohlášení v překladu a originále.

 

Prohlášení prezidenta Trumpa o Jeruzalémě

Pokračovat ve čtení “Prohlášení Donalda Trumpa o uznání Jeruzaléma za hlavní město Izraele (video, česky, anglicky)” »

PUTNA (PUimová Tisková ageNturA): Česká republika přijme v nadcházejících letech stovky tisíc Arabů žijících Pásmu Gazy. Zaplní se tak mezera na českém trhu práce, zlepší demografická situace a současně Česko splní a překročí uprchlické kvóty Evropské unie. Prezident Miloš Zeman a ministr financí Andrej Babiš získají Nobelovu cenu. Exkluzivní informaci zjistil Eretz 11. března 2017 krátce po soumraku.

palestinskoarabští dělníci jásají nad možností přesídlení do Česka

palestinskoarabští dělníci jásají nad možností přesídlení do Česka


Pokračovat ve čtení “ŠOK! Do Česka se brzo přestěhují statisíce Palestinců!” »

Třináctého října loňského roku portál eretz.cz informoval o sérii teroristických útoků v Jeruzalémě, při nichž byli zavražděni tři lidé a desítky byly zraněny. Jením z teroristů, který byl policisty smrtelně zraněn a později zemřel na následky zranění, byl Alaa Abu Džamal, obyvatel čtvrti Džabel Mukaber, jenž pracoval v telefonním podniku Bezek. Ten zavraždil šedesátiletého rabína Ješajahu Kriševského. (Přijatá praxe byla, že těla zabitých teroristů se pohřbívala na severu země na zvláštním hřbitově pro teroristy). Časem se však z humanitárních důvodů od této praxe upustilo a těla mrtvých teroristů byla vrácena rodině k pohřbení podle islámských tradic. V těchto případech je podmínkou policie, že se pohřbu zúčastní pouze nejbližší příbuzní zabitého teroristy a že během pohřbu nebudou jeho účastníci vykřikovat hesla na podporu teroristů a pochvalné ódy na zabité vrahy-teroristy.

Pokračovat ve čtení “Podpora teroristů-vrahů v jeruzalémské čtvrti Džabel Mukaber” »

Hadar Cohen, zachránila životy jiných, sama však zaplatila cenu nejvyšší

Hadar Cohen, zachránila životy jiných, sama však zaplatila cenu nejvyšší

Tři palestinští Arabové dnes u Damašské brány v Jeruzalémě zaútočili noži a střelbou na izraelské policistky, které chtěly ověřit jejich totožnost. Zločinci na místě zřejmě čekali na větší skupinu izraelských civilistů, na které chtěli zaútočit a bdělost policistek jejich plán zmařila. Příslušnice Pohraniční police však za svoji ostražitost krutě zaplatily – 19letá Hadar Kohen (Hadar Cohen, הדר כהן) vražednému útoku podlehla, její kolegyně je vážně zraněna.

Pokračovat ve čtení “Arabský teror v Jeruzalémě: zavražděna 19letá policistka, další těžce zraněna” »

Ezra Nawi, vrah Arabů

Ezra Nawi, vrah Arabů

Izraelská policie zahájila trestní vyšetřování izraelského krajně levicového extrémisty Ezry Naviho, který se v televizi přiznal, že předal bezpečnostním silám teroristické Palestinské správy osobní údaje palestinských Arabů, kteří prodali nemovitosti Židům. Palestinští Arabové byli poté palestinskoarabskou policií zadrženi, mučeni a zavražděni.

Přiznání Ezry Naviho (Ezra Nawi, עזרא יצחק נאווי) bylo natočeno skrytou kamerou a odvysíláno ve čtvrtek 7. ledna 2016 Kanálem 2 izraelské televize v pořadu Uvda.

Pokračovat ve čtení “Izraelský levičák se přiznal k podílu na vraždách palestinských Arabů (+ video)” »

12274631_10153324008407689_2436534510151493921_n

Hadar Buchris (21) oběť dnešního teroristického útoku na křižovatce Gush Ezion

Teroristický útok na křižovatce Gush Ezion. Při přípravě tohoto souhrnu teroristických útoků během posledních 24 hodin, došla informace o dalším teroristickém útoku na křižovatce Gush Ezion, ano na témže místě, kde došlo k útoku ve čtvrtek večer. Mladá žena byla pobodána palestinským Arabem, kterého zastřelili po činu voják, který yl nedaleko. Dívka byla s těžkým zraněním převezena do jeruzalémské nemocnice, kde svým zraněním podlehla.

Pokračovat ve čtení “Přehled teroristických útoků za posledních 24 hodin v Izraeli” »

Tel Aviv, 19. 11. 2015Dva Izraelci, rabín Aharon Isajev (32) otec pěti malých dětí a Ruben Aviram (52) brusič diamantů  z Ramle, byli dnes odpoledne zavražděni a další dva zraněni v jižním Tel Avivu, když na ně nožem zaútočil 36 letý palestinský Arab, obyvatel vesnice Dura u Hebronu, který dosud nebyl trestaný a měl povolení pracovat v Izraeli, pracoval také v restauraci nedaleko místa, kde vraždil.

K vražednému útoku došlo v budově Panorama u vstupu do modlitebny, která sloužila i jako obchod judaiky u parkoviště během odpolední židovských modliteby. Jeden z napadených byl mrtev na místě, další byl převezen do nemocnice, kde však vážným zraněním podlehl.

Pokračovat ve čtení “AKTUÁLNĚ: Dva Izraelci zavražděni palestinským Arabem v Tel Avivu + Videa” »

palestinskoarabský terorPalestinští Arabové včera rozšířili okruh svých útoků a začali se při svých útocích zaměřovat na ty, kdo se jim už nemohou vůbec bránit, na staré Izraelce. Během včerejška – kromě jiných – se pokusili zavraždit 80letou ženu a 71letého muže.

V centru městě Rišon LeCion jižně od Tel Avivu včera 19letý palestinský Arab z Hebronu nejprve nožem pobodal 40letého Izraelce, poté autobusem odjel do nedaleké Herzlovy ulice a tam pobodal 80letou ženu a 26letého muže. Zatímco stav mladšího z mužů není nijak vážný, starší muž a stará žena byli ve vážném stavu převezeni do nemocnice.
Pokračovat ve čtení “„Hrdinní Palestinci“ útočí na židovské seniory (+ video); arabský terorismus v Izraeli za poslední týden” »

palestinskoarabský terorAktuální vlna palestinskoarabského teroru proti izraelským civilistům a vojákům začala 14. září a stále trvá. Násilnosti zahrnují nepokoje, útoky bodnými zbraněmi, střelbu, najíždění auty a útoky kamením. Skutečnou příčinou je boj o popularitu a moc v arabské společnosti, která se připravuje na odchod současného vůdce hnutí Fatáh a „prezidenta Palestiny“ Mahmúda Abbáse z politické scény.

Přinášíme stručný přehled arabského teroru, jak jej zaznamenal web Izraelských obranných sil. Časové údaje jsou v místním čase.

Pokračovat ve čtení “Arabský teror v Izraeli v posledním týdnu” »

požár Josefovy hrobky v Šechemu, 16. 10. 2015

požár Josefovy hrobky v Šechemu, 16. 10. 2015

Josefovu hrobku (קבר יוסף, Kever Josef) v samařském Šechemu (שכם, arabsky Náblusu) dnes ráno zachvátil oheň , který založily stovky palestinskoarabských výtržníků, kteří komplex obsadili. Dav rozehnaly  bezpečnostní síly arabské autonomní Palestinské správy, které také dostaly oheň po kontrolu. Na místo následně dorazily Izraelské obranné síly.

Značně poškozena je zejména ženská část hrobky biblického patriarchy Josefa. Ke zraněním či úmrtím lidí však naštěstí nedošlo.

Pokračovat ve čtení “Palestinští Arabové zapálili Josefovu hrobku” »

příslušnice Izraelských obranných sil, Lví praporIzraelský ministr veřejné bezpečnosti Gilad Erdan včera rozhodl o zmírnění podmínek, které musejí Izraelci splnit, aby mohli získat střelnou zbraň. Stalo se tak v reakci na vlnu arabského teroru, která Izrael poslední týdny zachvátila a která si jen včera vyžádala další 2.. zraněné Izraelce.

„V posledních týdnech mnozí civilisté pomohli Izraelské policii zatknout teroristy, kteří spáchali teroristické činy. Civilisté vycvičení v užívání střelných zbraní násobí sílu v boji proti terorismu a proto jsem učinil opatření, která v této době ulehčují získání povolení (k držení zbraně), prohlásil Erdan.

Pokračovat ve čtení “Izrael zjednodušuje držení střelných zbraní pro osobní obranu” »

Terorista AALA ABU JAMALTerorista (33), který byl zaměstnancem u izraelské telefonní společnosti Bezek a včera firemním autem najel do lidí čekajících na autobusové zastávce na jeruzalémské ulici Malchej Jisrael, byl Ala’a Abu Jamal (עלאא אבו ג’מל). Abu Jamal (33), který poté, co najel na skupinku lidí vystoupil z auta a začal bodat zraněné, při čemž ubodal k smrti rabína Akibu Kriševského (60) – Karlinského chasida. Terorista byl členem známé teroristické rodiny. Jeho příbuzný, aktivista Lidové fronty osvobození Palestiny Jamal Abu Jamal (ג’מאל אבו ג’מל) byl roku 1994 odsouzen k 22 letům žaláře za pokus o vraždu policisty ve čtvrti, kde žil. Před rokem byl propuštěn z vězení na základě dohody mezi B. Netanijáhuem a Mahmúdem Abbásem. Před necelým rokem, 18. listopadu, jeho bratranci bratři Rasan Abu Jamal (רסאן אבו ג’מל) a Udai (עודאי) spáchali teroristický čin v synagóze v jeruzalémské čtvrti Har Nof. V synagóze zastřelili a ubodali čtyři modlící se a dopravního policistu, který napadeným přiběhl na pomoc. Oba teroristé, Rasan a Udai byli poté zneškodněni bezpečnostními složkami. V této souvislosti je možné připomenout, že právě fotografie, teroristy pochází z rozhovoru s ním, jako členem rodiny, zabitých teroristů z Har Nof. Video viděl psycholog Dr. Amir Helmer, který se zabývá řečí těla, analyzoval jej a dokonce upozornil policii, že podle toho, jak příbuzný teroristů mluví, nelze vyloučit, že plánuje podobný čin anebo činy. Jak dalece byla jeho analýza vzata v úvahu, těžko říci, ale sám Dr. Helmer vyjádřil naději, že policie si bude takových neverbálních projevů více všímat a vyvodí důsledky.    Rodina zneškodněného teroristy, která u svého domu ve Východním Jeruzalémě postavila stan truchlících, prohlásila před novináři, kteří tam přišli, že nikdo z  členů jejich rodiny není teroristou, ale všichni jsou šahídy (mučedníky) a hrdiny. Kdo je vinen, je izraelská vláda, která prý provádí proti palestinskou politiku útlaku.

Pokračovat ve čtení “Shnilá jablka nepadla daleko od stromu aneb rodinná tradice – terorismus” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2021
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv