… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Ramadán

Starosta města Jisr az-Zarqa a představitelé IDF

Dnes začínají muslimové na celém světě a i v Izraeli slavit svátek Ramadán. Je to svátek trvající měsíc a je spojen se společnými modlitbami a také rodinnými setkáními. Jak známo, den věnují věřící půstu a modlitbám a po západu slunce nastává přijemnější část, kdy se rodiny a přátelé scházejí ke společným slavnostním hostinám, lidé se navzájem navštěvují a obdarovávají. V souvislosti s nutnou izolací budou muslimové o taková setkávání ochuzeni, ale stejné to bylo i během svátku Pesach v židovských rodinách a o Velikonocích v rodinách křesťanských. Podívejme se jaká opatření předepsala ministerstva zdravotnictví, policie a IDF. Především jsou od 23. 4. do 3. 5. 2020 uzavřena všechna místa, kde je převážně muslimské obyvatelstvo, a některé čtvrti Jeruzaléma, je zakázano opustit místo pobytu. Nákupy je možné realizovat pouze v místech pobytu,  výjimkou jsou malá místa, v takovém případě je možné nakoupit nezbytně nutné potraviny a léky a další nezbytnosti v nejbližším městě. Veškeré obchody, kromě lékaren budou uzavřeny od 18:00 do 03:00 ráno. Obchody a prodejny potravin a připravených pokrmů  mohou provozovat služby prostředníctvím dovážky.  Modlitby jsou povolené pouze na otevřených prostranstvích ve skupině do 19 lidí, vzdálených od sebe 2 m.  Stejná omezení platí pro všechny věřící v Izraeli.
Pokračovat ve čtení “Opatření v souvislosti se svátkem Ramadán v Izraeli (+ video)” »

ArdraeeMálokdo asi přesně rozumí tomu, proč mluvčí izraelské armády přeje všem muslimům aby jejich půst během Ramadánu byl smysluplný, aby Bůh přijal jejich modlitby a aby všichni muslimové žijící v Izraeli i jinde byli požehnáni mírem. Je v tom velký idealismus, ale i ukázka toho, že v Izraeli a jeho armádě je místo pro každého, kdo chce žít v míru a vzájemném respektu. Přání mluvčího IDF přicházejí po přáních k svátku od muslimských vojáků, sloužících v IDF a není jich málo.  Islámský svátek Ramadán trvá měsíc a během tohoto měsíce se věřící po celý den postí a teprve po západu Slunce mohou jíst. K svátečním hostinám se scházejí rodiny a přátelé.

Pokračovat ve čtení “Mluvčí IDF Avichai Adraee – Ramadan karim – šťastný Ramadán + video” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2021
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv