… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Salám Fajád

Rami Hamdalláh

Rami Hamdalláh

Předseda Palestinské správy Mahmúd Abbás vybral za nového premiéra arabské autonomie v Zemi Izrael prezidenta Univerzity An-Nadžáh (جامعة النجاح الوطنية) Ramiho Hamdalláha (Rami Hamdallah, رامي حمدالله). Oznámila to palestinskoarabská tisková agentura Maan.

„Prezident Abbás mě požádal, abych vytvořil novou vládu a já souhlasil. Vláda bude zformována v nadcházejících dnech,“ prohlásil Hamdalláh, který v minulosti stál také v čele Ústřední volební komise a Palestinské akciové burzy.

Pokračovat ve čtení “Rami Hamdalláh bude novým premiérem Palestinské správy” »

Salám Fajád a Mahmúd Abbas

Salám Fajád a Mahmúd Abbas

Předseda Palestinské správy Mahmúd Abbás (Mahmoud Abbas) včera přijal demisi předsedy autonomní vlády Saláma Fajáda (Salam Fayyad), který rezignoval po dlouhých sporech s Abbásem navzdory snahám USA. Oznámily to agentury Wafa a Maan a palestinskoarabská média.

„Fajád se sešel s Abbásem v prezidentském sídle v Ramalláhu na půl hodiny a oficiálně mu předal písemnou demisi,“ citují tiskové agentury palestinské představitele.

Pokračovat ve čtení “Mahmúd Abbás přijal demisi premiéra Saláma Fajáda” »

Salám Fajád

Salám Fajád

Předseda vlády Palestinské správy Salám Fajád (Salam Fayyad) dnes již podal nebo podá – v reakci na stále silnější kritiku své vlády – demisi, kterou zřejmě předseda Palestinské správy Mahmúd Abbás (Mahmoud Abbas) přijme. Oznámila to agentura Maan.

Oba představitelé Palestinské správy a teroristické organizace Fatáh se v poslední době přeli o řadu záležitostí, je však otázkou, zda Abbás má za Fajáda vhodného náhradníka, kterého by akceptovali jak palestinští Arabové, tak cizina, na jejíchž finančních darech je arabská autonomie životně závislá.

Pokračovat ve čtení “Premiér Palestinské správy Salám Fajád podává demisi” »

img413918Předseda vlády Palestinské samosprávy – Palestiny Salám Fayyad (سلام فياض‎, Salām Fayāḍ) podal již podruhé (poprvé v roce 2009) během své kariéry demisi. Kritika na jeho osobu dosáhla v rámci Palestinské autonomie takové úrovně, že se rozhodl pro tento krok. Signály tomu možná byly už nějaký čas nasvědčovaly, zejména po té, kdy byl náhle hospitalizován v době  kdy   Mahmoud Abbás  dlel na jednáních v Saudské Arábii. Je třeba uvést, že Fayyad vykonává také funkci ministra financí. Není dosud známo, zda Mahmoud Abbás Fayyadovu rezignaci přijme.

Pokračovat ve čtení “Předseda vlády Palestinské samosprávy – Palestiny Salám Fayyad odstoupil” »

penízePalestinská správa – navzdory neustálým nářkům na vážnou finanční krizi – i nadále posílá každý měsíc peníze teroristům, kteří si odpykávají tresty v izraelských věznicích. Informaci přinesly v pátek noviny Makor Rišon (Makor Rishon). Na enormní platby palestinské autonomie ve prospěch teroristů není poukazováno poprvé.

Podle páteční zprávy, vycházející z údajů výzkumného oddělení izraelského ministerstva zahraničí, jsou nejméně 4 % rozpočtu Palestinské správy vyčleněny na platby teroristům.

Pokračovat ve čtení “Finanční krize? Palestinská autonomie stále platí vězněné teroristy” »

penízePředseda Palestinské správy Mahmúd Abbás (Mahmoud Abbas) v sobotu 30. března 2013 podepsal návrh rozpočtu arabské autonomie v Zemi Izrael pro rok 2013, který ve čtvrtek schválila vláda Saláma Fajáda (Salam Fayyad). Informaci přinesla agentura Maan.

Podle právního poradce Hasana al-Kurího (Hassan al-Quri), tak byl splněn požadavek ústavy Palestinské správy, která vyžaduje schválení rozpočtu do konce měsíce března. Abbás nicméně podle al-Kurího bude brát v úvahu názory poslanců Palestinské zákonodárné rady a „pokud to bude třeba, rozpočet odpovídajícím způsobem změní.“

Pokračovat ve čtení “„Palestina“ schvaluje rozpočet – více než třetinu příjmů mají tvořit zahraniční dary” »

Salám Fajád, Mahmúd Abbás, Nábil Kasis

Nábil Kasis při nástupu do funkce ministra (zleva: Salám Fajád, Mahmúd Abbás, slib skládá Nábil Kasis)

Ministr financí arabské autonomie v Zemi Izrael Nabíl Kasis (Nabil Qassis, resp. Nabeel Kassis, نبيل قسيس) včera oznámil, že odstupuje z funkce kvůli stále většímu rozpočtovému deficitu „Palestiny“, který má v letošním roce činit 1,37 miliardy dolarů (tj. přibližně 28 miliard českých korun). Oznámila to tisková agentura Maan.

Pokračovat ve čtení “Ministr financí „Palestiny“ rozzlobeně odstoupil z funkce” »

Salám Fajád

Salám Fajád

Předseda vlády Palestinské správy Salám Fajád (Salam Fayyad) včera večer vyzval arabský svět, aby začal arabské autonomii poskytovat „záchytnou síť“ a nahradil výpadek daňových převodů, které Izrael použil na úhradu palestinských dluhů za elektřinu.

Fajád vyzval země Ligy arabských států, aby splnily svůj slib poskytování 100 milionů dolarů (přibližně 2 miliard korun) měsíčně a zopakoval už léta trvající varování, že jeho vláda čelí „nebezpečné finanční krizi.“ Současně vyzval k „ekonomické intifádě“ proti Izraeli.

Pokračovat ve čtení “Premiér „Palestiny“ žebrá o peníze a současně vyzývá k bojkotu Izraele” »

Abdalláh II, Mahmúd Abbás

jordánský vládce Abdalláh II., vůdce palestinské autonomie Mahmúd Abbás

Podle informace palestinské tiskové kanceláře Ma’an přiletěl dnes do Ramalláhu Jordánský král Abdulláh II. Do Ramalláhu přiletěl helikoptérou a přistál v Mukatě – správním centru palestinské autonomie, nyní zvané Palestina.

Spolu s ním na první státní návštěvu po jednostranném vyhlášení nečlenského, pozorovatelského státu v OSN, přiletěl i předseda vlády Jordánska Abdalláh al-Nusúr (Abdullah al-Nusoor, psáno též Abdullah Ensúr, resp. Ensour) a ministr zahraničí Násir Džuda (Nasser Judah). V Rammaláhu byla jordánská návštěva přivítána  Mahmúdem Abbásem (Mahmoud Abbas) a premiérem Salámem Fajádem (Salam Fayyad).

Pokračovat ve čtení “Aktuálně: Jordánský král Abdulláh II. v Rammaláhu” »

palestinskoarabský sebevražedný bombový útok

palestinskoarabský sebevražedný bombový útok

Palestinská správa poskytuje vězněným teroristům tučné odměny za to, že vraždili Izraelce. Teroristé s izraelským občanstvím dostávají odměny vyšší, než ostatní. Informoval o tom včera večer Kanál 2 izraelské televize.

Palestinská správa, která neustále žebrá o zahraniční dary, aby nespadla do insolvence, utrácí 6 % svého ročního rozpočtu na to, aby měsíčně vyplácela 4,5 milionu dolarů (přibližně 90 milionů českých korun) vězněným teroristům a dalších 6,5 milionu dolarů (přibližně 130 milionů korun) jejich rodinám.

Pokračovat ve čtení “Krachující Palestinská autonomie platí luxusní „mzdy“ vězněným teroristům” »

Hamas

Hamas

Teroristické Hnutí islámského odporu (Hamas), které vládne území Palestinské správy v Gaze, včera ráno oběsilo 3 nejmenované palestinské Araby, údajně odsouzené za vraždy. Jeden měl zabít svého bratrance, druhý blíže neupřesněnou příbuznou a třetí zloděje, který mu ukradl mobil.

Podle Hamasu je poprava „v souladu s naším náboženstvím a palestinskými zákony.“

Ministerstvo vnitra Hamasu oznámilo, že rodině oběti byla nabídnuta možnost požadovat od odsouzených „krvavé peníze“, tj. finanční náhradu za smrt blízkého. Rodina to ale odmítla a trvala na popravě.

Pokračovat ve čtení “Hamas v Gaze popravil 3 muže” »

Salám Fajád

Salám Fajád

Předseda vlády Palestinské správy Salám Fajád (Salam Fayyad) včera ocenil nouzovou dotaci ve výši 100 milionů dolarů (více než 2 miliardy českých korun), kterou arabská autonomie obdržela po návštěvě svého předsedy Mahmúda Abbáse (Mahmoud Abbas) v Saúdské Arábii minulý týden.

„Premiér Salám Fajád a palestinský lid děkují… králi Abdulláhu bin Abdulu bin Azízovi za to, že na Abbásovu žádost uložil saúdskému ministerstvu financí převést 100 milionů dolarů ministerstvu financí Palestinské správy,“ uvedl Fajádův úřad v prohlášení, citovaném AFP.

Pokračovat ve čtení “Saúdové poslali Palestinské správě nouzovou dotaci 100 milionů dolarů” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2021
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv