… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Tomio Okamura

Hodně štěstí!PUTNA (PUimová Tisková ageNturA): Ve snaze napodobit neuvěřitelný úspěch naší Ester Ledecké také na paralympiádě přijal izraelský Kneset na mimořádném zasedání 28. února 2018 v nočních hodinách zákon, kterým bylo uděleno izraelské občanství Tomiu Okamurovi a dosavadní Japanočech byl současně jmenován vedoucím závodníkem izraelského paralympijského týmu.

Trénink je základem úspěchu!

Trénink je základem úspěchu!

Izraelští paralympionici proti tomuto bezprecedentnímu zásahu do nominace na hry, začínající už za týden, ostře protestují.
Pokračovat ve čtení “ŠOK! Izraelský paralympijský tým povede Tomio Okamura” »

kufta_kebabKdyž se i Washington post vyjádřil k tomu, co pan Okamura pustil do světa, rozhodla jsem se podívat na věc z trochu jiného úhlu. Kebab je identifikován jako předvoj muslimského obsazení Evropy. Přitom podle všeho kebab přišel z kolébky evropské civilizace  za níž je snad antické Řecko stále ještě považováno. Homér zmiňuje kebab jako první. Tento pokrm přišel z evropského Středomoří a Středního východu do Evropy, Asie, severní Afriky. Je snadný k přípravě … Ideologicky je tu ale velký háček. Jde o to že starověké Řecko bylo pohanské a s ním i celé Středomoří, ovšem kromě země Izraele nebo starověké Palestiny,  ta byla židovská (ať se to panu Abbásovi líbí nebo ne), později oblast přijala křesťanství a všichni si stále dělali kebab, je jednoduchý na přípravu …. teprve v sedmém století se vznikem islámu, začali noví muslimové jíst kebab. Stále ale zůstal i židovským jídlem, protože do židovské kuchyně  patřil odedávna. Muslimové, kteří mohou jíst košer porážku, si určitě spolu s židy dávali pěkně propečený kebab. Pak jej jedli západní křesťané a východní křesťané, muslimové, budhisté, prostě každý kdo chtěl rychlé dobré jídlo si dal kebab bez ohledu na víru či státní příslušnost. Během slavnostních grilovaček při příležitosti oslav Dne nezávislosti Izraele se snědí obrovská kvanta kebabu, všech chutí a variant, košer podle ortodoxních rabínů, pode méně ortodoxních a pohříchu i nekošer. Prošla jsem celý obsáhlý archiv mých židovských kuchařek a téměř ve všech je nějaký recept na kebab. Co s tím? Nejlepší by asi bylo, kdyby se u stolu věci vyřešily, prostě tak, kebab, zeleninový salát, mátový čaj, pivo kdo chce  a ledacos by možná vypadalo jinak. Nerada bych totiž, aby se věc s kebabem rozrostla i na nudle, ty zase přivezli do Evropy Židé z Číny a ta jak známo není z hlediska politické korektnosti také úplně v pořádku. O ruské kuchyni snad ani mluvit nebudeme, kdo ví jestli by někomu při pomyšlení na Beef Stroganoff  nezaskočilo (a to nemám na mysli verzi se smetanou, tedy nekošer).

Pokračovat ve čtení “Homér, kebab a Okamura + video” »

???????????????????????????????Izraelské internetové portály, noviny a dokonce rozhlasová stanice Reshet bet (druhý kanál) informují o návrhu Tomio Okamury venčit prasátka a psy v okolí mešit. Články jsou ve své většině zkráceným překladem Okamurova postu na facebooku. V Izraeli neznámého politika cituje i portál A7  v článku „Czech Politician: „Walk Your Pet Pig Near a Mosque„. V hebrejské verzi deníku Maariv pod stejným titulem, který v hebrejštině zní : „מנהיג מפלגה צ’כי: קחו חזיר וטיילו סמוך למסגד“ Pro zajímavost uvádíme hebrejský přepis Okamurova jména – טומיו אוקמורה. V obsáhlých článcích je možné nalézt i analýzu politické síly strany Úsvit a citáty z článků publikovaných v IDNES.

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Červen 2021
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiv