… Vaše osvědčené zpravodajství z Izraele a Blízkého východu
Unie pro Středomoří

NEW HAVEN – Až dosud si Západ s několika málo výjimkami vydržoval dvě zřetelné komunity zahraničně-politických specialistů: komunitu orientovanou na rozvoj a komunitu orientovanou na demokracii. Ve většině případů spolu tyto skupiny mají společného jen málo nebo vůbec nic: specialisté na rozvoj neměli problém s diktaturami ani demokraciemi, poněvadž byli přesvědčeni, že prosperitu lze nejlépe vytvořit tak, že se budeme soustředit výlučně na ekonomické otázky a instituce.
Pokračovat ve čtení “Arabské jaro a úkoly pro Evropu” »

Unie pro StředomoříJedním z nástrojů Evropské unie ve světě je politika sousedství (EPS). Prostřednictvím finanční pomoci má přispívat ke stabilitě států zejména na jižní hranici EU. Nad efektivitou EPS se zamýšlí studie think-tanku Open Europe, která kritizuje nízkou transparentnost, pochybné alokace a nulovou kontrolu využití finančních prostředků.

Od roku 1990 Unie poslala svým sousedům hospodářskou pomoc v hodnotě 66 miliard eur. Někteří z nich se později stali členy „klubu“, další jimi nikdy nebudou. Přesto EU do Severní Afriky a na Střední východ alokovala v rozmezí let 1995-2013 skrze EPS celkem 13,3 miliardy eur.

Pokračovat ve čtení “Open Europe: Zrušme Unii pro Středomoří” »

voda

Palestinská správa odmítá spolupracovat s Izraelem při ochraně a kontrole kvality vody a tím poškozuje vlastní lidi. Izraelský ministr životního prostřední Gilad Erdan v úterý v Paříži varoval, že je nutné, aby Palestinská správa pochopila, že jsou věci, které stojí mimo politiku – a jednou z nich je voda.

„Otázka vody musí stát mimo izraelsko-palestinský konflikt,“ uvedl Erdan u diskuse u kulatého stolu s jordánským ministry vody Mohameden Nadžárem (Mohammed Najjar) a regionální spolupráce Džafárem Hasanem (Jafa’ar Hassan), ministrem vody Palestinské správy Dr. Šadadem Atilim (Shadad Attili), náměstkem generálního tajemníka Unie pro Středomoří Rafíkem Husejním (Rafiq Husseini) a francouzskými ministry životního prostředí a ekonomické spolupráce.

Pokračovat ve čtení “Spolupracujte ohledně vody nebo poškodíte vlastní lidi, vzkazuje Izrael palestinské autonomii” »

Podpora

Chcete-li podpořit provoz Eretz.cz symbolickým darem, můžete tak učinit na účet u Fio Banky č. 2100457904/2010 (v CZK v České republice) nebo na účet 2100457904/8330 (v EUR na Slovensku).


Podpořit nákladný provoz serverů můžete i bitcoinem na adresu 1ERETZfyhKgCcJqkFtBQyueN1vPfNaYWvb


BTC QR
Články podle data
Květen 2021
Po Út St Čt So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv