Prezident Izraele: Použijeme všechnu svoji moc a sílu k obraně sebe a svých lidí

Jako prezident státu Izrael k vám nyní mluvím z našeho hlavního města Jeruzaléma. Pod temným stínem války, zatímco můj národ nadále snáší krutý útok krutého a nelidského nepřítele. Myslím, že od holocaustu nebylo nikdy zabito tolik Židů v jeden den. A od holocaustu jsme nikdy nebyli svědky scén, kdy židovské ženy a děti, prarodiče, dokonce i ti, kdo přežili holocaust, byli nahnáni do náklaďáků a odvlečeni do zajetí.

Hamas importoval, adoptoval a replikoval divokost Islámského státu. Vstupuje do civilních domů ve svatý den a chladnokrevně vraždí celé rodiny. Mladé i staré. Zraňuje a pálí lidská těla, bije a mučí nevinné oběti, židy a muslimy a jiných vyznání.

Ta brutalita. Nelidskost. Barbarství monster – ne lidí – monster. Během posledních dnů jsem hovořil sa vedoucími představiteli z celého světa, kteří nad útokem vyjádřili své hluboké rozhořčení. Včetně viceprezidentky (USA Kamaly) Harris, ministra zahraničních věcí (USA Anthonyho) Blinkena, hlav EU, OSN, NATO a dalších blíž k domovu, jako můj přítel prezident Spojených arabských emirátů šejch Muhammad ibn Zájid.

Vyzývám všechny národ celého světa:

Za prvé – to nejdůležitější: Jasně a hlasitě odsuďte jednání Hamasu, stejně jako jste odsoudily odporné a nevyslovitelné akce Islámského státu, protože jsou dnes jeden a ten samý.

Za druhé: Ty národy, které tak ještě neučinily, označte Hamas jako celek za teroristickou organizaci.

Za třetí: Dejte jasně najevo, že Hamas nese plnou moc zodpovědnost za stav rukojmí, které drží, a požadujte jejich okamžitý návrat do Izraele.

A za čtvrté: Podporujte Izrael slovy a skutky.

Izrael se bude nadále bránit. Izraelská vláda, premiér Netanjahu, Izraelské obranné síly a všechny izraelské bezpečnostní agentury mají moji plnou podporu. Budeme jednat s plnou silou a neochvějným odhodláním, abychom odstranili ohrožení našeho lidu. Budeme stíhat všechny ty, kdo páchají a podporují kruté činy proti nám. Vím, že izraelský duch zvítězí.

Naneštěstí existují po celé zemi stovky pozůstalých rodin a v nemocnicích po celé zemi jsou léčeny tisíce raněných. Dnes a včera jsem některé z raněných potkal v nemocnici v Asaf HaRofeh – Šamirově nemocnici (v Beer Jaakov u Tel Avivu) a nemocnici Soroka (v Beer Ševa), v jedněch z nejlepších lékařských center na světě.

Pokud byste někdy chtěli být svědky velkého ducha mého národa, velkého ducha národa Izraele, můžete ho vidět v nemocnicích a jinde po celé zemi. Najdete lid jednotný a odhodlaný společně to zvládnout a zvítězit. Ať se nikdo v regionu, kdo by zvážoval jednat proti Izraeli, nemýlí. Izrael je velmi silná země a použije všechnu svoji moc a sílu k obraně sebe a svých lidí.

Modlím se za rychlé a úplné uzdravení zraněných, modlím se za pozůstalé rodiny a modlím se za dobrý stav rukojmí. A to vše se solidaritou a podporou našich bratří a sester v židovských komunitách po celém světě, s našimi přáteli a spojenci po celém světě. Vím, že Izrael bude silnější, odolnější a sjednocený.